«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

“Це одна з ключових вимoг!” У французькому сенаті заявили, що Донбас має право на російську мову

Глава комітету Сенату Франції з європейських справ Жан Бізе висловив думку, що Україна повинна гарантувати жителям окупованого Донбасу право на російську мову.

Про це він заявив в інтерв’ю російському виданню “Известия”.

“У першу чергу, думаю, що кожна сторона повинна докласти зусиль. Росія повинна приборкати на Донбасі тих, хто здійснює атаки на українців. Київ, у свою чергу, також зобов’язаний докласти зусиль у контексті мовного питання: російська мова повинна залишитися мовою, яку активно використовують на цих територіях, – я так розумію, це одна з ключових вимог. Ще одна вимога – звичайно стабілізація на кордоні”, – вважає французький сенатор.

Жан Бізе також виступив на підтримку розведення військ на Донбасі по всій лінії фронту, яке було запропоновано главою РФ Володимиром Путіним. Не менш важливим він вважає “відновлення прав російської мови в регіоні”.

“Паралельно з цим важливо, щоб Київ став на шлях відновлення прав російської мови в регіоні і почав децентралізацію України щодо Донбасу, який, звичайно, залишається частиною цієї країни, проте є носієм російської культури. Необхідно виробити умови, при яких ця культура знаходила б вираження в повсякденності жителів Донбасу”, – повідомив сенатор.

Він уточнив, що Донбас “повинен залишитися українською територією”, проте “в контексті децентралізації у регіональних влад повинні бути певні повноваження щодо культурних і мовних питань”.

ДОВІДКА. Жан Бізе (фр. Jean Bizet) – французький політик, член партії “Республіканці”, сенатор від департаменту Манш. Під час передвиборчої кампанії в 2016 році активно підтримував Ніколя Саркозі, був його радником з аграрних питань. Раніше Жан Бізе в інтерв’ю росЗМІ заявляв, що “в ситуації з Кримом дороги назад немає”.

Раніше уряд Російської Федерації схвалив скасування співбесіди для уродженців України та Білорусі, необхідної для визнання їх носіями російської мови при отриманні громадянства Росії.
24 квітня президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощений режим видачі російського громадянства жителям окупованого Донбасу. Після цього в “ДНР/ЛНР” були відкриті “пункти прийому документів” на отримання паспортів РФ.

Все буде Україна