«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

У Львові створюють "чорну мапу" закладів, де грає російська попса

Боротьба проти російської попси у Львові набирає обертів. Якщо раніше львівські активісти брали на щит  громадський транспорт, де звучав російський шансон і активно розвінчували прихильників російської попси, то тепер  підійшли до справи грунтовніше.

У Львові нещодавно з'явилась "чорна мапа", на якій вказані  заклади громадського харчування і магазини, які лояльні до російської попси. Більше того, розроблена навіть спеціальна анкета - опитування, у якій додатково можна вказати  львівські ресторани, кафе і магазини, які не потрапили на карту. Заповнити коротку анкету можна тут, а на "чорну мапу" можна подивитися за цим посиланням.

Ось що пишуть на своїй сторінці у Фейсбук творці цієї карти:

"Друзі, ми вирішили зробити таку собі "чорну" карту закладів, де слухають російську попсу і змушують робити це відвідувачів. Мова йде про кафе, ресторани, магазини, перукарні та маршрутки. Чому ми це робимо? Ми вважаємо, що в час російської окупації слухати російську музику у громадських закладах є злочином. Особливо, на території Галичини, де більшість мешканців - україномовні. Будь ласка, додавайте у коментарях місця, де ви останнім часом чули російську музику. У нас вже заплановані подальші кроки у цьому напрямку." 

Зараз на "чорній карті" позначені 11 крамниць і 15 кафе та ресторанів. Збір назв закладів-порушників триватиме ще тиждень.

"Мапа є винятково громадською ініціативою і є методом громадського впливу на власників закладів для того, аби вони зменшували кількість російської музики. Адже вона руйнує ауру Львова, родзинкою якого завжди була його україномовність", - розповів ZAXID.NET заступник голови політради однієї з партій Орест Друль.

Саме Друль у 2000-му році після смерті українського композитора Ігоря Білозора ініціював у ЛМР ухвалення рішення про обмеження використання російської попси у закладах торгівлі та громадського харчування Львова. "Потім все забулося і відновилося знову", - каже він.

Він вважає, що саме тепер слушний час для того, щоб відновити боротьбу із російською попсою. "Раніше не було формальних підстав забороняти саме російську музику. Тепер зрозуміло, що йдеться про музику країни-агресора", - наголошує Друль. За його словами, схожа ситуація існує не лише у поп-музиці. Якщо подивитись на репертуар академічних закладів, то і там є дуже великий відсоток саме російської музики.

У відповідь на припущення, що така мапа може стати інструментом недобросовісної конкуренції, творці мапи пояснюють, що перед нанесенням на мапу "чорної мітки" перевіряють інформацію, отриману від користувачів соцмереж. "Механізм [перевірки] схожий на те, як верифікуються дані у "Вікіпедії", – пояснює заступник голови політради однієї з партій Орест Друль.

Нагадаємо, що у Львові з 2012 року діє мораторій взагалі на будь-яку музику у громадському транспорті. Проте водії часто порушують цю заборону.

Нагадаємо також, що Львівська міська рада у липні 2014 року ухвалила план заходів із захисту інформаційної безпеки на території міста Львова. Головним чином ухвала "Про координацію інформаційної діяльності та захист інформаційної безпеки на території м. Львова у 2014-2016 роках", передбачає маркування російських товарів у торговельних мережах. Проте в одному із її  пунктів йдеться про заборону на проведення у Львові гастролей тих музикантів чи акторів, які підтримали російську агресію щодо України. Тоді  депутат від "Свободи" Любомир Мельничук, який був ініціатором цієї постанови,  зауважив, що вирішувати справу із власниками приватних закладів можна лише шляхом перемовин, адже юридичних механізмів заборони на ту чи іншу музику не існує.

Джерело

Все буде Україна