«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

''Ударило струмом в їдальні!'' Зявилися нові дані про постраждалу в школі Києва першокласницю (відео)

У столичній школі №69 першокласниця Аїша Суліман впала у кому після раптової НП у їдальні. Учні та батьки дівчинки переконані, що її вдарило струмом від несправного металевого столу з підігрівом, але лікарі спростовують цю версію.

За словами дітей-очевидців, дівчинка хотіла взяти булочку, але несподівано пронизливо закричала і майже 10 секунд не могла відірвати руку від столу. Після цього Аїша пережила клінічну смерть і впала в кому, пишуть "Факти". Мама потерпілої, Марина, згадує, що того фатального дня їй подзвонила вчителька і сказала, що дитині погано і її потрібно забрати додому.

"Забігаю туди, а Аїша лежить на столі, не дихає. Її розплющені очі були залиті кров'ю. Вона перебувала в такому стані 23 хвилини. Лікарі навіть зафіксували клінічну смерть", — розповіла Марина.

За словами жінки, у школі до неї підбігла старшокласниця, яка намагалася розповісти правду про те, що трапилося. Однак чиновники з райуправління, які також приїхали на місце події, завадили їй це зробити.

"Вона кричала на всю їдальню! Ми з нею стояли в одній черзі. Я бачив, як ця дівчинка схопилася за металевий роздатковий стіл ‒ тієї ж миті здригнулася і закричала. Всі злякалися і відбігли вбік. А вона продовжувала кричати і... не могла відірвати руку від столу. Секунд через десять вона втратила свідомість. Один хлопчик у черзі сказав, що його теж вдарило струмом", — повідомив очевидець надзвичайної події, старшокласник Стефан.

"Перші три дні Аїша була у глибокій комі. На 16-й день доньку перевели в неврологію, і лікар назвав її стан вегетативним. Інакше кажучи, у неї збереглися деякі рефлекси, але пошкодження мозку дуже серйозні. Зараз дочка удома, її стан не покращився. Зрідка вона говорить щось схоже на "мама" або по її щоках течуть сльози. У ці миті мені здається, що вона зі мною. Але потім вона знову перестає реагувати", — поділилася мама постраждалої.

Незважаючи на свідчення очевидців і дві чорні точки на долоньці дівчинки, котрі деякі медики назвали електроміткою, адміністрація навчального закладу заперечує удар струмом. Вони переконують, що у Аїші були проблеми із серцем, хоча регулярні медогляди не виявили у постраждалої жодних патологій. Як пише ТСН, лікарі також сумніваються в ударі струмом.

"Діти-очевидці стверджували, що дитину вдарило струмом, лікарі цю версію спростували. Висновки однієї з трьох комісій мамі Аїші не надали, посилаючись на заборону районного управління освіти", ‒ пояснили в ЗМІ.

Характерним є і те, що і директор, і медсестра, яка реанімувала першокласницю до прибуття швидкої, звільнилися відразу після НП. За фактом події в поліції відкрили кримінальне провадження, але офіційної судмедекспертизи ще не призначили. З моменту трагічного дня в школі минуло вже майже півроку, проте жодних видимих ​​поліпшень в стані школярки немає.

"Аїша вже вдома, і лікарі не знають, скільки часу вона пробуде у вегетативному стані. Відновлення може тривати місяці, а можливо, й роки. Я розумію, що розслідування ніяк не вплине на стан Аїші, але наполягатиму на ньому. Я привела до школи здорову дитину, а забрала її у стані коми після клінічної смерті. Старі столи з підігрівом є в багатьох їдальнях, і не факт, що всюди дотримуються правила безпеки", — поділилася Марина Суліман.

Джерело

Все буде Україна