«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Україна отримає додаткові 10 млн доз вакцини Pfizer, - Степанов

Україна уклала контракт з американською фармацевтичною компанією Pfizer про постачання додаткових 10 млн доз проти коронавірусної хвороби.

Як передає пресслужба глави держави, про це президенту України Володимиру Зеленському повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

"Після тривалих і важких переговорів із компанією Pfizer ми досягли домовленості про постачання додаткових 10 млн доз. Сьогодні вночі ми підписали відповідний контракт. Тобто загалом ми отримаємо 20 млн доз вакцини Pfizer протягом цього календарного року", - доповів він.

"Згідно з домовленостями, перші постачання за цим контрактом - 500 тис. доз - Україна отримає вже в травні-червні 2021 року, 4,5 млн доз - у третьому кварталі (липень-вересень), решту 15 млн доз - у четвертому кварталі цього року", - йдеться у повідомленні.

Зазначено, що укладення угоди стало можливим завдяки прямому спілкуванню Зеленського з генеральним директором Pfizer Альбертом Бурлою. Президент особисто координував процес перемовин щодо постачання препарату в Україну, адже на сьогодні у світі попит на вакцини значно перевищує виробництво. Тому українська влада використовувала різні інструменти для того, щоб забезпечити країну якісною вакциною. Зокрема, стратегічні комунікації президента й постійні операційні комунікації Міністерства охорони здоров'я зробили можливим підписання контракту й отримання Україною якісної вакцини в значних обсягах.

Зеленський подякував гендиректору Pfizer за допомогу Україні в складні часи пандемії та відзначив зусилля представників України, які супроводжували процес підписання контракту.

"Це справді чудовий результат. Тепер завдання держави - забезпечити вакцинацію максимальної кількості громадян. Також потрібно активніше пояснювати людям важливість щеплення проти COVID-19, адже це єдина можливість подолати пандемію, повернутися до нормального життя й назавжди забути про карантини", - зазначив президент.

Все буде Україна