«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Україна переходить на зимовий час: Коли переводим годинник і як швидко адаптуватися

В цю неділю, 28 жовтня, Україна переходить на зимовий час. Стрілки годинника слід перевести назад на годину о 4-й ранку. Пише gazeta.ua

Стрілки годинників переводять понад 110 країн світу. Наступного року в усіх країнах Євросоюзу це зроблять востаннє. За яким часом жити – зимовим чи літнім – кожна країна вибере сама для себе.

В Україні переводять час двічі на рік – в останню неділю березня переходять на літній час, а в останню неділю жовтня – на зимовий. 2011 року була спроба скасувати перехід на літній-зимовий час, але потім це рішення скасували через нарікання жителів Західної України (о 7-й ранку ще дуже темно), а також через проведення в Україні футбольного Євро-2012.

Багато людей у всьому світі скаржаться, що перехід на літній час негативно позначається на їхньому фізичному стані та психічному здоров’ї. Восени організм удруге піддається стресу. Адже дощі та холод, скорочення світлового дня і нестачу вітамінів і так важко пережити.

Дослідження довели, що в перші дні після переведення стрілок на зимовий час різко зростає кількість інфарктів, самогубств та аварій на дорогах. Лікарі рекомендують уникати стресових ситуацій і відповідальних справ. Допоможе адаптуватися здоровий сон. А поживний сніданок і ранкова прогулянка допоможуть організмові “увімкнути” потрібний час. Також у цей період лікарі рекомендують уникати денного сну і не пити кави в другій половині дня. Декому на адаптацію після переведення годинників може знадобитися тиждень.

Джерело

Все буде Україна