«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Україна втратила десятки мільярдів через Путіна: названо значну суму

Через окупацію Криму та війну на Донбасі Україна втратила вже 98,4 мільярда доларів

Факт вказується в доповіді Андерса Аслунда, старшого наукового співробітника Eurasia Center Atlantic Council. Про це інформує Український кризовий медіацентр.

У звіті говориться про те, що “Україна після анексії Криму втратила 1,4 млн гектарів землі, які оцінюються в більш ніж 1,8 млрд доларів. Також українські банки втратили активи, які залишилися в банківських відділеннях – від 1,7 млрд до 1,9 млрд доларів“. За словами Аслунда, “Росія також конфіскувала” Крименерго”, в результаті чого Україна втратила ще 1 млрд доларів“.

Старший науковий співробітник Eurasia Center Atlantic Council зазначив, що внаслідок бойових дій на Сході України зруйнована основна частина інфраструктури. Отриманий збиток оцінюється в 9,5 млрд доларів. У звіті Eurasia Center Atlantic Council стверджується, що найпростіше та узагальнене визначення збитків, які понесла Україна, полягає у множенні частки її втраченого ВВП на чотири.

Як зазначається в документі, “Донбас був джерелом 10% ВВП України, Крим – 3,7%. У МВФ оцінили ВВП України в докризовий 2013 на рівні 179,6 млрд доларів. Таким чином, загальна вартість активів Криму і Донбасу становила 13,7 % від цієї суми, помножені на чотири, або 98,4 млрд доларів“.

Також доповідь Андерса Аслунда містить списки підприємств, які були захоплені Росією в Криму або бойовиками на Донбасі.

Джерело

Все буде Україна