Українська церква перейде на новий календар: Філарет назвав умову
"В принципі, це можливо. Переважна більшість православних церков перейшли на цей календар. Тільки 5 православних церков до сих пір цього не зробили. Це Єрусалимська, Російська, Українська, Сербська і Грузинська. Перехід можливий. Але за яких умов? Якщо народ буде згоден перейти", - підкреслив він.
Також Філарет нагадав, що в 20-і роки ХХ століття церква вже переходила на новий календар, на григоріанський, але люди до церкви не приходили. Наприклад, на Різдво 25 грудня. Свято, а в храмі немає людей", - додав глава УПЦ КП.
Новоюліанський календар — модифікація юліанського календаря, розроблена сербським астрономом, професором математики й небесної механіки Белградського університету Мілутіном Міланковичем 1923 року. Календарем користуються 11 помісних православних церков.
Нині Українська, Російська, Єрусалимська, Грузинська і Сербська Церкви, а також афонські монастирі для обчислення нерухомих свят користуються юліанським календарем, решта помісних церков — новоюліанським, який до 2800 року буде збігатися з григоріанським, тому іноді прийняту ними календарну систему помилково називають григоріанською. При цьому скрізь, крім Фінляндської православної церкви, дата Великодня обчислюється за юліанським календарем.