«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Українці по-новому заплатять за квартири: податки змінили

В Україні 2022-го перерахували розмір податку на нерухомість. Якщо минулого року за кожен квадрат понад норму потрібно було сплачувати 70,8 грн, то зараз – 90 грн. Справа в тому, що розмір податку прив'язаний до мінімалки та перераховується щорічно.

Це випливає із 266-ї статті Податкового кодексу. Податок надходить до місцевих бюджетів, тому місцева влада має право збільшити норму житла та знизити розмір податку. Проте найчастіше на такий крок влада не погоджується. Загалом діє норма:
платити потрібно за квартири, площа яких перевищує 60 кв.
платити потрібно за будинки, площа яких перевищує 120 квадратів;
якщо є і квартира та будинки, то загальна площа повинна становити не більше 180 квадратів;
за кожен наступний квадрат понад вказану норму потрібно платити 1,5% мінімалки;
з огляду на розмір мінімалки минулого року вартість "зайвого" квадрата складе 90 грн.
Наприклад, якщо ви живете у квартирі площею 90 квадратів і вона вам належить, потрібно оплачувати 30 квадратів. Минулого року за таку площу потрібно було сплатити 2124 грн. А цього року за таку саму площу доведеться віддати вже 2700 грн.

Платити треба влітку. А платіжка прийде за місцем вашої реєстрації. З дня вручення повідомлення є 60 днів, щоб заплатити до бюджету.

Раніше OBOZREVATEL докладно писав про те, як виглядатиме пенсійна реформа від Кабміну і чому ситуація з виплатою пенсій в Україні загострюватиметься щороку.

Також повідомлялося, що мінімальну пенсію деяким українцям підвищили до 6000 грн. Тепер їхня мінімальна пенсійна виплата не залежатиме від розміру прожиткового мінімуму в країні.

Все буде Україна