«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

УКРАЇНЦЯМ ДОВЕДЕТЬСЯ ПІДВИЩИТИ ПЕНСІЙНИЙ ВІК:ЩО ТРЕБА ЗНАТИ КОЖНОМУ

Україні доведеться підвищити пенсійний вік, який в більшості країн зростає разом з тривалістю життя.

 Про це в інтерв'ю Радіо Свобода заявив старший економіст Світового банку Олексій Случинський.

«Це дозволяє людям перебудуватися і пристосуватися до нових правил. Україна поки вирішила це питання креативно і, на мій погляд, конструктивно. Проте це питання ще належить вирішувати в майбутньому », – заявив він. Рішення про підвищення пенсійного віку буде технічним моментом, вважає представник Світового банку, - повідомляє Корупція. 

Як зазначив економіст, деякі країни не піднімають пенсійний вік зараз, але приймають рішення, що почнуть це робити, наприклад, через п'ять років. «Ми знаходимося в перехідному періоді підвищення необхідного страхового стажу та віку виходу на пенсію, тому, щоб накладати на це підвищення пенсійного віку, потрібно все продумати», – сказав Случинський.

До слова, в Україні вимоги щодо мінімального стажу щорічно збільшуватимуться на 12 місяців і з 2019-го по 2028-й він підвищиться до 35 років. Пропорційно буде рости і число тих, хто не зможе вчасно вийти на пенсію. Через 10 років тільки 55% 60-річних зможуть вийти на заслужений відпочинок. На даний момент, якщо не виконали вимоги щодо стажу (15 років для пенсії в 65 років, від 16 до 25 років – в 63 роки і 26 років – у 60 років), пенсія зовсім не призначена.

Все буде Україна