«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Українців губить забруднене повітря: як врятуватися

Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак повідомив шокуючу новину. Україна опинилася в п'ятірці країн-лідерів за смертністю через забруднене повітря.

Як відомо, повітря, перенасичене вихлопними газами, продуктами горіння і токсичними викидами виробництв, стає причиною розвитку захворювань дихальної системи (астма, бронхіт, легенева недостатність), ендокринних порушень, а також істотно підвищує ризики розвитку раку.

"МедОбоз" дізнався у своїх експертів, чи дійсно українцям підписаний вирок передчасної смерті, або ж все-таки є способи захиститися від впливу токсичного повітря.

Під прицілом - сердечники

Забруднене повітря, безумовно, несе загрозу для кожного. "Але найбільше воно наражає на небезпеку людей з хронічними захворюваннями, зокрема, серцево-судинної та дихальної системи, - говорить терапевт Наталія Гордієнко.

- Адже організм таких пацієнтів ослаблений хворобою, плюс його ще більше вражають токсини, що потрапляють в легені. Тому стан може погіршуватися швидше, ніж "книжка пише". Для таких людей дуже важливо вибирати місце, де вони постійно живуть (по можливості вибирати зону, максимально наближену до екологічно чистої - далеко від промислових центрів і ближче до лісу), а також якомога частіше забезпечувати собі курортно-санаторний відпочинок, знову ж таки, ближче до природи.

Тренуйтеся далі від доріг

"Сьогодні я часто спостерігаю молодих людей, які влаштовують пробіжки уздовж автомобільних доріг, там же катаються й на велосипедах, - розповідає Гордієнко. - А такий підхід до занять спортом не зміцнює здоров'я, а ще більше його розхитує". Лікар рекомендує вирушати на ворк-аути в паркові зони далеко від доріг з інтенсивним рухом. Там повітря значно чистіше, оскільки дерева виступають в якості природніх фільтрів, очищаючи його від отруйних речовин.

Пийте молоко і їжте яйця

 Щоб допомогти організму позбавлятися від токсинів, потрібно внести в раціон певні продукти. "Максимальний сорбуючий ефект мають овочі та фрукти, а також молоко і яйця, - зазначила сімейний лікар Наталія Лобода. І їх потрібно вживати щодня: близько 300г свіжих плодів, склянка молока (або кисломолочних напоїв) і одне варене яйце". За словами доктора, ця рекомендація особливо стосується людей, які живуть або працюють в потенційно небезпечних зонах - біля великих виробництв, доріг з інтенсивним трафіком та ін.

Двічі на рік - курс сорбентів

Але і сорбуючих продуктів теж недостатньо. "Натуральні продукти можуть виводити токсини в малих дозах. Але насправді таких в організм потрапляє в рази більше, ніж можуть охопити молоко і яйця", - підкреслила Лобода. Тому лікар рекомендує двічі в рік влаштовувати собі детокс-терапію. "Для цього варто приймати сорбенти (їх вибір в аптеці величезний). Так, протягом місяця приймайте обраний препарат по інструкції, потім зробіть перерву на п'ять місяців, і знову повторіть курс".

"Ні!" багаттям і пластику "

У питанні поганої екології і боротьби з її наслідками важливо ще і не погіршувати ситуацію", -зазначає сімейний лікар. Так, за її словами, сильно підкріплює негативний вплив забрудненого повітря на організм часте використання пластику. "Ми п'ємо з пластикових пляшок, їмо з таких же контейнерів і ін. При цьому і вода, і продукти додатково "збагачуються" шкідливими для організму речовинами", - підмітила лікар. Лобода рекомендує переглянути своє ставлення до пластику і поліетилену і по можливості максимально відмовитися від їх використання, замінивши склом, керамікою або папером.

Крім того, любителям багать теж варто бути обережніше. "Якщо мова йде про одноразовий виїзд в ліс на шашлик, то нічого страшного немає. Але якщо говорити про дачників, які звикли палити сміття та випалювати городи-поля, то потрібно переглянути подібні методи. Адже в процесі подібного "прибирання" кількість отруйних речовин, що потрапляють в організм, збільшується в тисячі разів, і ніякі курорти-сорбенти вже не допоможуть позбутися від наслідків", - підсумувала експерт.

Все буде Україна