«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Українців почнуть забирати на службу без призову: в Раду внесли скандальнuй законопроект

Депутати внесли на розгляд Верховної Ради скандальний законопроект, який дозволить закликати резервістів на службу без оголошення мобілізації

Відповідний законопроект був зареєстрований на офіційному сайті Верховної Ради під номером 10260 25 квітня. Авторами ініціативи стали глава комітету з питань національної безпеки і оборони Сергій Пашинський, Тетяна Чорновол (НФ), Андрій Левус (НФ) Артур Герасимов (глава фракції БПП), Іван Винник (БПП), Олена Шкрум ( “Батьківщина”) та інші.

У тексті документа говориться про те, що для доукомплектування Збройних сил та інших військових формувань резервістам потрібно дозволити проходити військову службу за призовом під час особливого періоду.

Тривалість служби для них складе до 6 місяців, а також не повинна буде перевищувати 18 місяців за весь період проходження служби у військовому резерві в особливий період. При необхідності резервісти можуть бути затримані на службі до 6 місяців відповідно до указу президента вже після того, як відслужили встановлений термін.

Також законопроект передбачає надання гарантій при працевлаштуванні і пільг на відпустку для резервістів, а також забезпечення їх сімей житлом.

За ухилення від служби резервісти отримуватимуть штраф від 700 до 1 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (11,9 – 17 тис. гривень), при повторному – від 2 до 5 років позбавлення волі.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада схвалила систему, яка істотно змінить процедуру набору громадян на обов’язкову строкову службу.

Законопроект передбачає нові правила призову військовослужбовців в армію. Документ опублікували на сайті парламенту.

Згідно з ініціативою уряду, в Україні планують створити територіальні центри комплектування та соціальної підтримки. Вони будуть працювати на базі військових комісаріатів. Депутати мають намір реформувати военкоммати, щоб наблизити українську армію до європейських стандартів. В недалекому майбутньому їх перейменують в обласні, територіальні або місцеві центри комплектування та соціальної підтримки.

Джерело

Все буде Україна