«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Українців стануть штрафувати за неправильне спілкування з дітьми: кому це загрожує

Також судовий позов загрожує одному з батьків, якщо він ухиляється від виконання рішення суду або органу опіки та піклування

Як стало відомо, у виробництві Мін'юсту знаходиться 129 виконавчих документів по виконанню рішень про порядок спілкування з дитиною того з батьків, хто проживає окремо.

Про це заявила заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Світлана Глущенко. За словами чиновниці, зараз винесено 36 постанов про накладення штрафу. І надалі ця цифра буде рости, оскільки відпрацювання таких виробництв, так само як і стягнення аліментів, має важливе соціальне значення.

"Паралельно по стягненню аліментів з недобросовісних боржників державні виконавці Мін'юсту займаються тими справами, які стосуються виконання встановленого судом порядку спілкування батька або матері, які проживають окремо, з їх дітьми", — зазначила Глущенко.

Як розповіла чиновниця відомства, якщо один з батьків, з ким проживає дитина, перешкоджає спілкуванню батька або матері, що живе окремо, то другий з батьків має право звернутися до суду з позовом про усунення таких перешкод. Також судовий позов загрожує одному з батьків, якщо він ухиляється від виконання рішення суду або органу опіки та піклування. У такому випадку, за словами Глущенка, суд визначає способи участі одного з батьків у вихованні дитини (періодичні чи систематичні побачення, можливість спільного відпочинку, відвідування дитиною місця його проживання тощо), місце та час їхнього спілкування.

"У разі невиконання рішення тим із батьків, хто проживає з дитиною, державний виконавець зобов'язаний винести постанову про накладення штрафу, а в разі повторного невиконання — звертатися в правоохоронні органи з повідомленням про скоєння кримінального злочину", — підкреслила заступник міністра.

Як підкреслила Глущенко, всі подібні виробництва Мін'юстом відпрацьовуються. І ті батьки, які не виконують рішення про участь батька у вихованні дитини, будуть притягнуті до відповідальності у встановленому законом порядку.

Джерело

Все буде Україна