«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Успіння Пресвятої Богородиці 28 серпня: що не можна, а що потрібно робити в цей день

Що не варто робити в це світле свято.

Успіння вважалося дуже світлим і радісним святом. Богородиця не просто померла, вона спокійно заснула і перейшла в Царство Небесне, тому скорботі в цей день немає місця.

Що можна робити в свято Успіння Пресвятої Богородиці

У предків це свято збігалося з жнивами, тому останній сніп наряджали в плаття і носили з піснями по селах. Цей сніп називався дожинки. Після таких походів сніп потрібно було поставити під ікону. А потім влаштовували дуже великий бенкет, на якому співали, водили хороводи, готували пиво і медовуху. На наступний день буде Горіховий Спас, тому прийнято на Пречисту збирати горіхи і готувати різні зимові заготовки.

Так як це свято заодно і закінчення Успенського посту, то можна майже що завгодно. Але жирне і м'ясне краще все таки обмежити. Якщо Успіння випадало на середу або п'ятницю, то розговіння переносили на наступний день.

Можна працювати вдома і в городі, робити закатки, заквашувати капусту, займатися господарством. Деякі сільські жителі вважають, що потрібно в цей день залишити трошки колосків, так як це допоможе підвищити урожай наступного року.

Що не можна робити на Успіння Богородиці

На Успіння не беруть в руки ріжучі та колючі предмети і не варять їжу. Хліб потрібно ламати руками. В землю теж не можна встромляти нічого гострого, ні лопату, ні палицю.

У цей день заборонено ходити босоніж. Вважають, що так збираються всі хвороби.

У цей день роса має символічне значення сліз природи. Ніби природа плаче, що Богородиця більше не зможе допомагати людям і покинула цей світ.

Сьогодні не надягають старе і незручне взуття. Це може принести проблеми в житті. А якщо людина натерла ногу сьогодні, то її чекає дуже важке, повне невдач і проблем життя.

Працювати можна, особливо якщо ви залишили якусь справу незакінченою, або просто потрібно допомогти комусь.

Джерело

Все буде Україна