«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

В 18-річного Ігоря Собчука відмовили нuрки. Хлопець просить допомоги на ліkи

18-річний Ігор Собчук з Мізюринців Шумського району щодня змушений боротися за своє життя. Він з дитинства хворіє на спадковий нефрuт (запалення нирок). А більше року тому у хлопця взагалі відмовили нирки.

Тепер тричі на тиждень Ігор змушений проходити гемодіаліз (штучне очищення крові). Для цього треба їздити у Кременець. Та надія є! Держава вже виділила кошти на пересадку нирки в Білорусі, проте треба дочекатися черги. Весь цей час Ігор повинен приймати багато ліків, щоб підтримати своє здоров’я. Він просить усіх небайдужих допомогти коштами, адже їх бракує.

– Цілий рік я лікувався у  клініці “Охмадит” у Києві, місяць лежав у реанімації, – розповідає Ігор Собчук. – А коли виповнилося 18 років, мене відправили на гемодіаліз за місцем проживання.

Найближче гемодіалізне відділення є у кременецькій райлікарні. Їздити туди треба три рази на тиждень.Прямого автобуса з мого села до Кременця немає. Доводиться їхати через Шумськ. Це близько 50 кілометрів в одну сторону. Добре хоч за квиток оплачую тільки половину, адже у мене перша група інвалідності. Після гемодіалізу почуваюсь погано – тиск, важко дихати.

Тільки трохи стане легше, знову треба їхати на цю процедуру. Окрім гемодіалізу Ігорю потрібні ліки, які коштують дорого. – Шість уколів на півтора тижня – 1900 грн, а треба три пачки – це до шести тисяч, – каже хлопець. – Також я приймаю багато дорогих таблеток. Якщо є люди, які можуть мене підтримати фінансово, я буду дуже вдячний. Нині в Україні практично не проводять операцій з трансплантації органів, тому Ігор звернувся до допомогою у білоруську клініку. – В Міністерстві охорони здоров’я є програма лікування важкохворих за кордоном, – розповідає хлопець.

– Я був двічі у Мінську і мені дали прейскурант на 70 тисяч євро на операцію з пересадки нирки. У квітні 2018 року ми здали всі потрібні документи в Міністерство охорони здоров’я,  і в грудні прийшла відповідь про те, що держава виділить кошти на операцію. Два тижні тому Ігор став у чергу на пересадку нирки, а в середньому треба чекати 14 місяців. Може бути швидше, але є випадки, що пацієнти чекають по два, три, чотири роки.

Весь цей час треба перебувати на гемодіалізі та приймати ліки. – Як тільки мені зателефонують з Білорусі, що знайшли нирку для пересадки,  я маю виїхати на операцію, – каже Ігор. – А до того, поки мене викличуть, треба кожних три місяці їздити в Білорусь здавати аналізи. То ж мені потрібні кошти і на дорогу. Я їду з мамою, моє посвідчення у міжнародному потязі не діє, тому на дорогу у дві сторони нам потрібно близько 5 тисяч гривень. Ігор Собчук мріє якнайшвидше зробити операцію і повернутися до повноцінного життя. Адже зараз весь його вільний час забирає лікування. – Захоплення у мене нема, бо нема на це часу, – ділиться Ігор. – Зараз моє захоплення – це моє здоров’я. Хлопцеві подобається кулінарія, він планував вступити на кухаря-кондитера. Але не встиг, бо як тільки закінчив школу, у нього відмовили нирки і весь останній рік він пролежав у лікарні. То ж зараз вся надія на операцію.  

Довідка Кошти на лікування Ігоря Собчука можна перерахувати на картку у Приватбанку:  4149499115367490 ( Собчук Ігор Ігорович). Телефон для довідок: 097-749-97-67.

Посилання на джерело: https://te.20minut.ua

 
Все буде Україна