В Україні запровадили новий державний збір за кожного пасажира для авіаперевізників
Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроєкт №2424, що передбачає запровадження обов’язкового державного збору за виліт кожного авіапасажира та за відправлення або прибуття в Україну кожної тонни вантажу.
Відповідне рішення підтримали 256 народних депутатів України.
«Законопроєкт відповідає міжнародній практиці, у тому числі досвіду провідних держав світу (Іспанія, Великобританія, Франція, Німеччина, Австрія, Сполучені Штати Америки, Китай, Австралія, Узбекистан та ін.), та враховує політику Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO)», – ідеться в пояснювальній записці.
Збір, що становитиме $0,5 на внутрішніх рейсах і $2 на міжнародних, надходитиме до Державного спеціалізованого фонду фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність та участь України у міжнародних авіаційних організаціях. Тариф за тонну вантажу становитиме від $2,5 до $10.
Рахунок-фактура на оплату державного мита надсилається платнику по факсу або електронною поштою в день оформлення, а на вимогу авіаперевізника – поштою (рекомендованим листом) протягом двох робочих днів з дня оформлення і сплачується протягом 30 днів з дати його оформлення.
Законопроектом передбачено, щодержавне мито не стягуватиметься у випадках перевезень вищих посадових осіб та офіційних делегацій держав, а також:
– перевезень гуманітарної допомоги з / в Україну згідно з актами уряду;
– польотів, пов’язаних із забезпеченням проведення робіт по ліквідації наслідків стихійного лиха, авіаційних та інших подій, санітарних авіарейсів (в тому числі перевезень тіла (останків, праху) померлого);
– перевезень пасажирів, що відносяться до категорії осіб, які звільняються від сплати зборів за законом;
– перевезень дітей до двох років;
– перевезень транзитних пасажирів;
– перевезень пасажирів з сервісними квитками;
– перевезень менш десяти пасажирів одним нерегулярним рейсом.
Джерело: Lviv1256