«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

ВАЖЛИВО ЗНАТИ КОЖНОМУ! Помилки, через які їжа стає небезпечною для здоров’я!

Навіть досвідчені господині іноді роблять помилки, які перетворюють смачні і корисні продукти в джерело харчового отруєння.

Ви знаєте, що не можна різати овочі на тій же дошці, яку використовували для обробки м’яса, і що використання термометра для м’яса – єдиний спосіб переконатися, що воно як слід просмажене. Але навіть досвідчені господині іноді роблять помилки, які перетворюють смачні і корисні продукти в джерело харчового отруєння. Що ми робимо не так?

Повторне використання тканинної сумки для покупок

Сумки, виготовлені з тканини, можуть бути живильним середовищем для бактерій, інформує Ukr.Media.

«З пакетів з сирим м’ясом можуть виділятися соки, забруднюючи зовнішню сторону упаковки і сумку зсередини», – говорить Сану Муджахід, доктор філософії.

Що робити? Незважаючи на це, повертатися до пластику не варто. Часто періть сумки для покупок, використовуючи гарячу воду. В магазині складайте пакети з сирим м’ясом в поліетилен і ретельно закривайте, перш ніж перекласти в тканинну сумку. Якщо хочете проявити ще більшу обережність, складіть все сире м’ясо, птицю і морепродукти в одноразові пакети і виберіть одну тканинну сумку виключно для таких продуктів.

Зберігання м’яса на верхніх полицях холодильника

Захворювання, що викликаються бактеріями з сирого м’яса або птиці, можуть поширюватися на продукти, які ви ніколи б не запідозрили в можливому зараженні. Приклад: кілька років тому 60 осіб, які працювали в одній і тій же компанії в Коннектикуті, були вражені потенційно смертельним штампом кишкової палички. З’ясувалося, що всі вони їли курячі палички в їдальні компанії. Це викликало подив, оскільки курка – дуже нетипове джерело такого типу бактерій. Виявилося, що винуватцем була частково приготовлена яловичина, яка зберігалася прямо над вже смаженими курячими паличками. Соки з яловичини капали на курку, яку подавали без подальшої теплової обробки.

Що робити? Тримайте сире м’ясо, птицю і морепродукти на нижній полиці холодильника. Переконайтеся, що вони надійно зберігаються в контейнерах або поліетиленових пакетах, щоб запобігти забрудненню інших продуктів.

Миття домашньої птиці перед приготуванням

В цьому немає сенсу ні з точки зору гігієни, ні з точки зору кулінарії. Крім того, це може призвести до зараження. Миття птахи – це розливання бактерій по всій раковині, стільниць, прилеглої посуди.

Що робити? Просто пропустіть цей крок, заодно, заощадивши час.
 
Недостатньо часте миття рук

Всі знають, як важливо мити руки перед приготуванням їжі, але мало хто робить це з потрібною частотою. Департамент сільського господарства оцінив звички майже 400 осіб, які готували гамбургери з індички на спеціальній експериментальній кухні. У двох третинах випадків, коли учасники мали мити руки, вони цього не робили. І навіть коли мили, дуже мало робили це правильно.

«Бактерії, такі як сальмонела і кампілобактер, можуть виживати на твердих поверхнях впродовж кількох годин», – говорить Муджахід.

Що робити? Мийте руки перед початком приготування їжі і при кожному перемиканні з задачі на задачу. Наприклад, після того, як ви поставите сире курча у форму для випічки, вимийте руки, перш ніж посипати його сіллю і травами.

Користування гаджетами під час приготування їжі

Мобільні телефони та планшети – це нові кулінарні книги. Ми слухаємо музику, шукаємо рецепти, спілкуємося в соцмережах, поки возимося на кухні. Майже половина з 4000 осіб, які брали участь в Огляді безпеки продуктів харчування в 2016 році, проведеному Управлінням з контролю за продуктами і ліками та Міністерством сільського господарства США, використовували мобільний пристрій під час приготування їжі, але тільки близько третини цих людей вимили руки після цього.

Неувага до температури холодильника

Деякі типи хвороботворних бактерій можуть швидко розмножуватися і поширюватися у вашому холодильнику, якщо температура всередині недостатньо низька.

Що робити? Користуйтеся термометром холодильника, щоб регулярно перевіряти температуру. Вона повинна бути нижче 40°F (4°С, експерти рекомендують 37°F – 2-3°С як ідеальну), а в морозилці не вище 0°F (-17°С) для забезпечення оптимальної безпеки харчових продуктів.

Відсутність заборон для тварин на кухні

Краще всього повністю заборонити домашнім тваринам входити на кухню, оскільки вони можуть поширювати патогени. Якщо це неможливо, принаймні, не дозволяйте кішкам та іншим тваринам забиратися на столи і стільниці (пам’ятаєте, що вони ходять на лоток!).

Все буде Україна