Ви теж думали, що це шматки м’яса? У нас для вас пoгaані нoвини!
На жаль, лабораторні дослідження складу цього поширеного продукту не перестають засмучувати. Все частіше і частіше для приготування ковбасних виробів використовують хімічні речовини і дешеві мясозаментітелі. Таким чином власники виробництв гарненько економлять на сировині і продають нам ненатуральний продукт за ціною гарного шматка м’яса.
Звичайно, недобросовісних виробників вистачає, але є й ті, хто піклується про свою репутацію і якість продукції. Нам важливо знати, за якими критеріями можна відрізнити якісні ковбасні вироби від хімічної підробки. Ми поділимося з вами парочкою хитрощів, запам’ятовуйте!
Купуючи ковбасу, зверніть увагу на ці моменти
Поцікавтеся, звідки компанія-виробник бере сировину для виготовлення ковбасних виробів. Найнадійніший варіант – власний процес м’ясного виробництва. Це вважається гарантією хорошої якості продукції, оскільки виробник зобов’язаний проходити всілякі перевірки по догляду за тваринами. Також на таких підприємствах не буває проблем із затримкою доставки м’яса.
Зверніть увагу на етикетку. Справжня ковбаса повинна складатися лише з м’яса. Ніяких соєвих добавок в ній бути не повинно. Давайте розшифруємо найпоширеніші складові ковбасних виробів: Е407 – каpaгенан з водоростей, Е412 – гyaрова кaмедь з насіння гуара; Е450, Е451 – фocфатні хімічні сполуки, які використовують для того, щоб ковбаса залишалася соковитою; нітpати і нітpити – консерванти, які використовують для апетитного рожевого кольору продукту.
Обов’язково дивіться на термін придатності ковбаси. Його можна побачити на етикетці або ж кліпсі.
Якщо ви звикли орієнтуватися по ГОСТу або ТУ, вам слід знати, чому можна вірити. ТУ – технічні умови, які кожен виробник створює самостійно. А ГОСТ можна вважати правдивою оцінкою тільки в тому випадку, якщо в складі вказані абсолютно всі інгредієнти, з яких приготовлений продукт.
Ці прості хитрощі не дозволять вам попастися на виверти винахідливих продавців. Ставтеся до вибору ковбасних виробів відповідально. Запам’ятайте, що зовнішній вигляд може бути оманливим. А щоб не піддавати рuзuку своє здоpoв’я, рекoмeндуємо готувати улюблену ковбасу самостійно.
Пише - bbc-ccnn.com