«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Вибори президента в Україні: названо фаворитів майбутніх перегонів

Кому дістанеться провладне крісло на думку українців?

За кого віддали б свої голоси українці, якби вибори президента відбулися вже завтра? Це питання вирішила поставити випадковим респондентам соціологічна група "Рейтинг". Як виявилося, більшість опитаних розчарувалися в системі, тому навряд чи знову поставлять очікувану галочку у бюлетені навпроти знайомих прізвищ.

Вакарчук стабільно у лідерах

Фронтмен гурту "Океан Ельзи" своєю активною суспільною позицією заробив собі непоганий авторитет у людей різних вікових категорій: від старшої частини населення, до молоді. Тобто він цілком може обігнати в рейтингах чинного президента України Петра Порошенка.

Лідером президентського рейтингу залишається глава ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко, за яку готові проголосувати 16% українців, які стверджують, що візьмуть участь у голосуванні і вже визначилися з вибором. Лідера партії "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка готові підтримати 11,7% респондентів; главу "Опозиційного блоку" Юрія Бойко - 10,5%; лідера партії "Слуга народу" Володимира Зеленського - 9,3%; фронтмена гурту "Океан Ельзи" Святослава Вакарчука, голови Радикальної партії Олега Ляшка і нинішнього президента Петра Порошенка - по 8,6% опитаних.

Ймовірні результати туру

Згідно соціологічних даних, голову партії "За життя" Вадима Рабиновича висловили готовність підтримати 7,6% респондентів; лідера "Об'єднання "Самопоміч" Андрія Садового - 3,4%; голови ВО "Свобода" Олега Тягнибока - 2,8%; лідера руху "Справедливість" Валентина Наливайченка - 2,0%; екс-народного депутата Романа Безсмертного - 1,4%, голови партії "Основа" Сергія Таруту - 1,1%, голови "Народного фронту" Арсенія Яценюка - 1,1% респондентів.

У той же час в рейтингу "другого вибору" лідерські позиції займають Гриценко, за якого, як альтернативу основній фавориту, готові віддати свої голоси 7,5% виборців, Зеленський (6,3%), Вакарчук ( 6,0%), Рабинович (5,7%) і Тимошенко (5,3%). При цьому зазначено, що антирейтинг і надалі очолює Порошенко, за якого майже 52% респондентів не проголосували б у жодному разі.

За Яценюка не голосували б 30% опитаних; за Ляшко - 23,8%; за Бойко - 23%; за Тимошенко - 20,8%; за Рабиновича - 16,0% і за Тягнибока - 14,7%.

Довідка: Соціологічна група "Рейтинг" 14-24 червня 2018 року методом особистого формалізованого інтерв'ю (face-to-face) опитала 2,5 тисячі респондентів. Аудиторія: населення України від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонах і типом поселення. Помилка репрезентативності дослідження становить не більше 2%.

Джерело

Все буде Україна