Відпочинок в Україні 2018: на вас чекають захмарні ціни і смітники замість пляжів
В Україні вже у самому розпалі курортний сезон. І хоча погода, на жаль, не завжди тішить нас теплом та сонцем, але це точно не привід відмовитися від відпочинку. Особливою популярністю, як і в попередні роки користуються одеські пляжі.Отож, залюбки пояснимо вам, як обрати житло та скільки коштуватиме ваша відпустка цього року.
Курортна Одеса
У Одeci є бeзлiч рiзнoмaнiтниx пляжiв, тoму кoжeн знaйдe для ceбe мicцe пiд coнцeм. Прoтяжнicть cклaдaє близькo 25 кілометрів, нaйвiдoмiшими з ниx ввaжaютьcя "Дeльфiн", "Аркaдiя", "Вiдрaдa". Вхід сюди, до речі, безкоштовний, але парасольки та шeзлoнги вce-тaки дoвeдeтьcя узяти нaпрoкaт.
Зберігається попит туристів і на пляж "Ланжерон" – саме тому тут завжди людно: хтось засмагає, інші грають у волейбол, поруч – майданчики із водними гірками, дитячими батутами та багато іншого. Оренда шезлонга цього сезону обійдеться вам в середньому від 70 до 150 гривень, залежно від пляжу і типу лежака.
Можна орендувати й дерев'яний настил площею приблизно в чотири квадратні метри, на додачу – матрац, який місцеві жартома прозвали "ліжком". Зручності сумнівні, але якщо за шезлонгом у чергу не встигли, то такий варіант теж підійде. За нього треба сплатити приблизно 300 гривень. Якщо на "ліжку" натягнута напівпрозора тканина та деревом оббито по бокам, то за нього просять вже від 500 гривень.
Незручності на пляжах
З року в рік нікуди не зникають. Туристи скаржаться, що на території пляжу може бути всього один туалет: уявіть собі, якщо сотням людей "прикрутить", створиться тиснява, аби потрапити туди та ще й сплатити за це гривень 5, не менш, безкоштовний навряд чи знайдете.
Ціни тут теж "кусаються". Приміром, якщо дитина попросить купити морозива, то будьте готові: те, що вдома коштує в районі 12 гривень, на пляжі – 48-50 гривень. Із сотнею в кишені не погуляєш, та й з двома – не факт.
Традиційно пропонують перекусити вареною кукурудзою, сушеною рибою, креветками і солодкою ватою: гривень за 20-30. За такою ж ціною можна купити і невеликий гамбургер.
Оренда житла
Хочете не влетіти на гроші, плануйте все якомога раніше, в ідеалі – хоча б за один місяць. Бронюйте житло, квитки та слідкуйте за оголошеннями. Приміром, якщо ви шукаєте квартиру подобово, ближче до центру міста, то ціни тут стартують від 500-600 гривень. Але на особливі зручності не розраховуйте: без ремонту, максимум, що вам запропонують, це телевізор, душова кабіна, може бути інтернет і.т.д.
Хочете заощадити, краще оселятися у хостелі, тим паче пристойних варіантів не бракує. Одна доба у такому коштує від 150-200 гривень, це якщо у кімнаті від 2 до 4 ліжок, двоповерхових, звісно. Одномісні та двомісні дорожчі, але не набагато.
Культурна програма
Останнім часом набирає обертів цілий так званий "рух дикунів" – коли селяться просто на пляжі, або на іншій, більш-менш безлюдній території, з палатками, чи обладнаному кемпінгу. В кемпінгу вам запропонують: вбиральню, "літній" душ (частіше – на вулиці), кухню із плитою, електрочайником і мікрохвильовою піччю, і розетку, аби заряджати гаджети.
З тих, хто приїхав відпочивати зі своїм наметом, ще в кінці червня просили по 65 гривень на добу за людину. А з наметом кемпінгу - по 120 гривень. Місцеві попереджають, що до кінця липня буде дорожче.
Втім, навіть за таких умов економія виходить істотною, адже проживання для відпочиваючих є однією з найбільш витратних статей витрат. До слова, цим іноді користуються підприємливі одесити: своє житло вони здають в оренду приїжджим, а самі живуть в наметі біля моря.
Користування кухнею, душем і туалетом входить у вартість проживання, а ось якщо захочете посмажити шашлик - за мангал доведеться платити. Використовувати свій не можна, а оренда місцевого обійдеться в 100-150 гривень.