«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Він красивий. А ще небезпечний, мов піщана ефа - невеличка, але верблюда валить. Було презентовано...

Він красивий. Реально красивий. А ще небезпечний, мов піщана ефа – невеличка, але верблюда валить.

На виставці «Зброя і безпека-2018» було презентовано новий український бронеавтомобіль «Новатор», якого журналісти уже охрестили «Мисливцем з танками». Кузов бронеавтомобіля, виконаний по типу «пікап» з відкритою платформою ззаду, має специфічний «ламаний» дизайн, що образу вирізняє його з поміж інших. Кабіну, що розрахована на перевезення 5-8 людей, захищено броню за стандартом STANAG 4659 рівень 1.

Що це таке? Броня машини «тримає» кулю набою 7,62 мм х 51 на дистанції 30 метрів на швидкості зустрічі 833 м/с, тобто не пробивається з АК-47, АКМ і їхніх аналогів. Витримує влучання осколків від розриву снаряда калібру 155-мм на відстані 100 метрів.

Броньоване днище витримує підрив одночасно 2 гранат типу РГД-5 або протипіхотної міни. Хтось скаже: замало. Вибачайте, ще ніколи не вдавалося встановити на легку бронемашину захист від протитанкових мін. На те вони й протитанкові. Машину побудовано на шасі Ford F-550. Вона має 6,7-літровий турбодизель у 300 к. с. та автоматичною 6-ступеневою коробкою передач TorgShift. Це дозволяє майже 9-тонній машині розганятися до 120 км/год. «Новатор» має відмінну прохідність. Піднімається на косогори під кутом 60 градусів. Не перекидається за бокового нахилу 60 градусів. Долає брід глибиною 0,7 метри.

Машину оснащено кондиціонером, системою вентиляції з фільтром, 5 бійницями, верхнім люком, електричною лебідкою на 8 тонн. вантажопід`йомність бронемашини 2 тонни.

В салоні встановлено протимінні крісла, сертифіковані за стандартами НАТО.

Основна ударна сила «Новатора» – протитанковий ракетний комплекс «Стугна-П», який здатен вражати цілі на відстані до 5 км. Керована ракета наводиться за лазерним променем і її тандемний кумулятивний заряд пропалює броню завтовшки до 800 мм, долаючи активний захист. Цього достатньо для того, аби знищити будь-який танк будь-якої країни світу.

За всіма характеристиками базовий концепт «Новатора» залишає далеко позаду широко розрекламований російський аналог ББМ «Тигр».

До слова: увесь світ обійшли кадри, як в Криму «зелені чоловічки» верхи на «Тигрі» не можуть подолати «поребрик».

Цікаво, що від закупівлі «Тигрів» відмовилися Арабські емірати та інші країни і навіть армія Росії надала перевагу італійській «Івеко».

ПАВЛО БОНДАРЕНКО

Джерело

Все буде Україна