«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Всі хвороби від нервів: міф чи реальність

Існує ціла наука про вплив нервів на організм – психосоматика.

Існує ціла наука про вплив нервів на організм – психосоматика. Вона пояснює, що причина будь-яких хвороб – емоції. Навколо неї багато міфів, хтось занадто схильний все на неї списувати, хто необгрунтовано вважає її шарлатанством, інформує UkrMedia.

У багатьох випадках психолог може допомогти подолати фізичний недуг. Але звертаючись до психолога, будьте готові до непростої роботи над собою. Ніхто не дасть вам чарівну пігулку, яка позбавить від фобій, агресії або невдоволення.

Часто правда про себе, яка відкривається на прийомі у психотерапевта, може неприємно здивувати. Але потім вам стане легше. Звичайно, якщо ви віддаєте себе в руки професіоналу.

Які хвороби пов’язані з психічним станом людини

  • бронхіальна астма;
  • хвороби серця;
  • виразка шлунка та дванадцятипалої кишки;
  • нейродерміт;
  • поліартрит;
  • при інших сприяючих чинниках – рак.

Як допомогти собі не захворіти або полегшити стан при вже наявних захворюваннях

Крім зміни характеру, може знадобитися медикаментозне лікування. Сьогодні існує безліч препаратів від стресу і депресії, але ми не рекомендуємо самостійно приймати їх. Це стосується навіть “нешкідливих” безрецептурних препаратів. Мабуть, без поради лікаря можна пити тільки вітаміни групи В. Вони добре відновлюють нервову систему при стресі.

Ви можете пити трав’яні чаї: м’яту, пустирник, іван-чай або коріандр, щоб заспокоїтися. Обов’язково відпочивайте, дивіться фільми, спілкуйтеся з тваринами, займайтеся хобі. Добре допоможе йога. Раз на півроку беріть відпустку. Знайомтеся з новими людьми, відвідуйте незнайомі місця. Скуштуйте екзотичні страви. Займіть мозок чимось корисним і захоплюючим.

Причина в тому, що всі хвороби від нервів проста – коли ми хворіємо навіть банальним ГРВІ, нервова система включається в процес. Візьмемо той же підйом температури – він відбувається за участю мозкового центру терморегуляції.

Просте правило говорить: якщо в літаку немає кисню, спочатку надягніть маску на себе, потім – на дитину. У прагненні створити комфорт для чоловіка, дітей і батьків, не забувайте про себе. Тоді ви легко будете справлятися з будь-якими негараздами, включаючи хвороби. У спокійних людей імунітет працює злагоджено. На користь того, що всі хвороби від нервів, каже стан здоров’я людей, які працюють з перевантаженням. Тому у поліцейських і рятувальників досить часто до 30 років підвищений тиск, є гастрит, виразка шлунка. Можливий навіть інфаркт. Тому такі небезпечні професії передбачають пільги та ранній вихід на пенсію.

Деякі хвороби та їх причини з точки зору психосоматики

Близько 70% хвороб можна вилікувати мінімумом ліків. Якщо ви не можете повністю реалізувати харчові потреби, виникає виразка шлунка, коліт, страждає печінка. Змініть харчові звички, та травна система працюватиме злагоджено.

Якщо у вас немає житла, виникають хвороби серця і судин, оскільки не задовольняється потреба в безпеці.

Сексуальна незадоволеність може призводити до безпліддя. Відсутність реалізації в соціумі, дружніх контактів викликає мігрень.

Ворожі люди часто страждають від інфарктів і інсультів, оскільки в їх крові надлишок адреналіну.

Астматики зазвичай закриті люди, їх “душить” надлишок спілкування.

Онкологічні хвороби виникають при розриві значущих емоційних зв’язків. Таке трапляється при смерті дорогої людини, переїзді або розлученні.

Приклад хвороби, зв’язок якої з психічними процесами доведена – артрит. При цьому захворюванні запускається аутоімунне запалення в суглобах. Але деякі види артриту мають інфекційну природу, тому рекомендуємо обстежитися.

Що ж робити, щоб зменшити вплив стресу на здоров’я

Тим не менш, ми не заперечуємо, що на стан організму впливають і інші фактори: харчування, екологія, інфекції, шкідливі звички. Лише для деяких захворювань психологічні причини є пусковим механізмом. Інші хвороби, не перераховані вище, як правило, провокуються іншими факторами, а не психологічними особливостями. Але тяжкість їх перебігу практично завжди залежить від психічних процесів.

Наприклад, біль у грудях, безсоння, головний біль і втрата ваги досить чітко вказують на те, що причину хвороби потрібно шукати в нервовій системі. В цілому, виділено кілька сотень хвороб, протягом яких можна полегшити, працюючи разом з психотерапевтом. Особливо ефективна тілесно-орієнтована психотерапія. Якщо тести і дослідження показують, що ви нібито здорові, а тіло просить допомоги, запишіться на прийом до психолога або психоаналітика. Ви надасте організму величезну підтримку.

Крім того, вам доведеться змінити харчування. Увімкніть більше вітамінів групи В, калію і магнію в свій раціон. Найсмачніший антистресовий продукт – це банан. Печиво замініть батончиками і хлібцями з цільних злаків, смажену картоплю – вівсянкою. Нежирна яловичина і курка корисніше бекону і сала. 400 г фруктів в день набагато краще літра соку з пакета. Якщо зовсім не можете обійтися без макаронів, вживайте їх небагато і тільки з твердих сортів пшениці.

Здоров’я дорожче цих невеликих клопотів

Якщо ви помічаєте, що після пережитого стресу зберігається нервове напруження, не соромтеся звертатися за допомогою. Те, що психотерапія не по кишені більшості – неправда. У спеціалізованих установах допомогу штатного психолога можна отримати безкоштовно. Початківці психотерапевти консультують по скайпу за невеликі гроші. Краще плакати в психолога, ніж сміятися у психіатра. Всі наші нереалізовані емоції, прихований гнів можуть накопичуватися в організмі, викликаючи безліч хвороб, або підживлюючи недуги, викликані іншими причинами. Якщо забороняти собі або дитині виражати почуття, то можна легко заробити бронхіальну астму, навіть не будучи алергіком.

Все буде Україна