«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Вже з 1 січня: Кого з українців можуть позбавити пенсії

Українцям, які тривалий час проживають в іншій країні, можуть відмовити у нарахуванні пенсії вже з нового року.

Якщо держава, в якій проживає громадянин України, уклала з Україною відповідний договір і відраховує пенсійні внески, то такий громадянин має право на українську пенсію. Це може стосуватися деяких переселенців і тих українців, яким не вдалося заробити необхідний стаж. Пенсійні виплати можуть припинити, якщо громадяни не проживають за місцем реєстрації.

У Пенсійному фонді пояснюють, що виплату можуть скасувати, якщо з'ясують, що переселенець-пенсіонер не проживає за офіційним місцем проживання. У 2019 році залишаться без пенсій громадяни, які не мають відповідного стажу – хоча б 15 років. Якщо є 15-16 років стажу на пенсію можна вийти в 65 років, якщо від 16 до 26 років – у 63 роки.

Стаття 49 Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування» передбачає, що рішення про скасування пенсії може прийняти не тільки суд, але також будь-територіальний підрозділ Пенсійного фонду.

Однак є й позитивні моменти в сфері українських пенсій. У Мінсоцполітики відзначають, що пенсія протягом 2019-2021 роки буде кожен рік зростати на 200 гривень.

Джерело

Все буде Україна