Загоює рани, зміцнює імунітет, лікує виразку, ангіну і бронхіт. Усе це звичайний вазон!
Останнім часом все більшу популярність завойовує каланхое перисте. У нашій країні цю рослину кілька років тому можна було зустріти лише в оранжереях ботанічних садів. Сьогодні його вирощують і на присадибних ділянках, і в кімнатах.
Батьківщина каланхое перистого – екзотичні регіони тропічної Африки: Капська область, острів Мадагаскар, острови Зеленого Мису, Реюньйон. Там його можна зустріти вздовж морських берегів, по узбережжях річок, на кам’янистих схилах, сухих відкритих місцях. Сьогодні ця рослина поширена в багатьох куточках земної кулі.
Речовини, що містяться в каланхое, наділяють його протизапальною, бактеріостатичною, бактерицидною, ранозагоювальною, імуностимулюючою, протипухлинною, інсектицидною, загальнозміцнюючою дією.
Препарати з рослини сприяють: загоєнню ран; зміцненню імунної системи; усуненню запальних процесів; зупинці кровотеч; лікуванню опіків, обморожень, наривів, пролежнів, ентероколіту, виразкової хвороби, туберкульозу, ангіни, ларингіту, риніту, гаймориту, бронхіту, епілепсії.
Лікувальні властивості каланхое в рецептах народної медицини
• Усунення кровотеч і хворобливих відчуттів за допомогою зелені каланхое.
Візьміть свіжі листочки рослини, промийте, наріжте дрібненько і пропустіть через м’ясорубку. З отриманої маси відіжміть сік, а масу перекладіть на марлеву серветку і прикладіть до болючого місця. Ця кашка сприяє зупинці кровотеч і, як ви вже знаєте, усунення будь-якого болю.
• Квітка життя в терапії наривів і варикозного розширення вен.
Подрібніть листки каланхое і залийте сировину перевареною водою. Помістіть тару на піч і кип’ятіть на малому вогні, протягом двадцяти хвилин. Вживайте по 100 мл цілющого напою тричі на день. Цей же настій рекомендований до застосування при туберкульозі, запальних недугах шлунково-кишкового тракту і жіночих захворюваннях. Крім цього, настоєм обробляють гнійні рани.
• Приготування цілющого настою.
Цей засіб сприяє усуненню запального процесу в яснах, лікуванню захворювань горла, а також усуненню зубного болю. Візьміть листки рослини, промийте, дрібно наріжте і відіжміть з сировини сік. З’єднайте сік з 200 мл води і протоміть на водяній бані. Вживайте по 50 мл ліки чотири рази на добу.
• Риніт, гайморит: лікування кімнатним женьшенем.
Відіжміть сік з рослини і закапуйте по дві крапельки ліків в кожну ніздрю кілька разів на день.
• Туберкульоз: терапія настоєм.
Розведіть десять мілілітрів свіжовіджатого соку рослини в 70 мл закип’яченої води, розмішайте. Вживайте засіб перед трапезою. Курс лікування дев’яносто днів.
• Екземи, вугрі, дерматити: лікування соком.
Рекомендується пару разів на день обробляти уражені ділянки шкірних покривів свіжовіджатим соком каланхое.
• Стоматит, запалення ясен: терапія рослиною.
Відіжміть сік і втирайте його в ясна тричі на день. Крім цього, рекомендують обполіскувати ротову порожнину розведеним теплою водою соком. Таких процедур повинно бути як мінімум шість.
• Усунення гематом, синців, екземи, суглобових болів.
З’єднайте грам сорок свіжовичавленого соку рослини з розтопленим свинячим жиром, приблизно п’ятдесятьма грамами, ретельно перемішайте суміш. Втирайте цю мазь в уражені місця. Засіб необхідно зберігати суворо в холодильнику.
• Пародонтоз, отит, пролежні: лікування настоянкою.
З’єднайте грам тридцять соку каланхое з двома грамами медичного спирту або п’ятьма грамами горілки. Добре перемішайте компоненти і використовуйте в якості вушних крапель або обробляйте цим засобом уражені місця.
• Варикозне розширення вен: терапія настоянкою.
Наповніть півлітрову пляшку свіжими подрібненими листочками каланхое, після чого залийте доверху медичним спиртом. Закрийте щільно ємність і приберіть в затемнене, тепле приміщення на десять діб. Раз в день необхідно збовтувати вміст. Втирайте ліки в нижні кінцівки тричі на день. Курс повинен складати шістдесят днів.
• Каланхое в боротьбі з бородавками.
Подрібніть один листок рослини і викладіть суміш на бородавку, накрийте целофаном, компресійної папером, тканиною і закріпіть за допомогою бинта. Тривалість процедури – дві години.
• Каланхое поліпшить мозкову і фізичну активність.
Промийте листочок рослини, пожуйте, після чого проковтніть. Вже через двадцять хвилин додадуться сили.
• Блефарит, кон’юнктивіт: застосування каланхое.
Дрібненько наріжте вимиті листочки рослини і залийте пару ложечок сировини водою. Закип’ятіть засіб, охолодіть і профільтруйте. Промивайте цим відваром очі тричі на день. Цей же відвар рекомендують використовувати для лікування ангіни, тонзиліту, стоматиту. Просто ополіскуйте ротову порожнину чотири рази на добу.
Протипоказання!
• Не рекомендується використовувати рослину при індивідуальній непереносимості, вагітності і годуванні грудьми.
• Не слід також давати препарати рослини маленьким діткам.
• Не варто перевищувати рекомендованих доз і тим більше зловживати засобами з каланхое.
• Печія, діарея, висипання, печіння в місці нанесення будуть сигналізувати про передозування або аллергію. В такому випадку негайно припиніть застосовувати препарати рослини.
• Перед застосуванням рецептів потрібна консультація фахівця.