«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

ЗАМІНА ПОЛЬЩІ: НІМЕЧЧИНА ЯК НІКОЛИ ПОТРЕБУЄ РОБІТНИКІВ З УКРАЇНИ, – ЕКСПЕРТ

Останнім часом українські працівники, які раніше активно працювали в Польщі, направили свій погляд у бік Німеччини, де заробітні плати на порядок вище, а трудові ризики – нижчі. Про те, коли може зупинитися відтік робочої сили з України в коментарі «Економічним новинам» розповів економіст, фінансовий аналітик Олексій Кущ .

Економіст Олексій Кущ розповів про те, що в найближчий рік в Німеччині буде створено додатково приблизно 1 700 000 нових вакансій, які частково зможуть зайняти трудові мігранти з України.

«Зараз Німеччина переживає черговий економічний підйом, особливо – в сфері експорту. Експортоорієнтовані компанії ростуть, вони потребують робочої сили, а німецький ринок праці вже не може задовольнити потреби активно зростаючої економіки. Тому німцям знадобиться приблизно 1 000 000 – 1 700 000 нових працівників. Значну частину цих вакансій заповнять саме трудові мігранти зі Сходу. Арабські мігранти, в основному, розраховують на соцдопомогу, а працювати не хочуть. У свою чергу, мігранти з України та Польщі їдуть заробляти без жодних надій на соціальну допомогу. Зараз створюється колосальна трудова воронка в Німеччині, яка буде засмоктувати в себе величезну кількість трудових ресурсів, причому не тільки з України. Туди будуть їхати і жителі країн Центральної Європи, ті ж болгари, румуни, чехи, словаки,

Крім того, фінансовий аналітик розповів про те, в якому випадку найближчим часом може скоротитися відтік трудових мігрантів з України:

«Трудова міграція з України найближчим часом може скоротитися тільки за умови початку реалізації в Україні нової економічної політики, в результаті якої почав би активно рости рівень заробітної плати. У нашій країні є прогрес з наявністю робочих місць, але ми маємо іншу ключову проблему. Якщо в розвинених країнах головними труднощами є втрата робочого місця, то у нас це – трудова бідність. Тобто, за ті гроші, що людина заробляє, вона не може нормально жити. Тому в Україні потрібно не тільки проводити нову економічну політику, а й проводити серйозні реформи в плані посилення соціальної відповідальності бізнесу, знаходити новий консенсус між суспільством, бізнесом і державою в плані перерозподілу додаткової вартості в економіці. Проблема в тому, що сировинні країни не можуть платити високі зарплати»,

Також, експерт розповів про те, якими мають бути зарплати в Україні, щоб зупинити відтік робочої сили:

«Тут важливо порівнювати паритет купівельної спроможності. Так, за паритетом купівельної спроможності гривня виглядає значно краще, ніж по номінальному обмінному курсу, який ми бачимо в обмінних пунктах. Якщо порівнювати Україну і Польщу, то польська зарплата в 1000 євро відповідає сумі приблизно в 600-700 євро в Україні. Щоб українці перестали виїжджати в сусідню європейську країну, зарплата повинна становити 15-16 тисяч гривень. Тобто, вона повинна бути в 1,5 рази вища від нинішньої. Якщо ми говоримо про Німеччину, то в Україні за паритетом купівельної спроможності повинна бути зарплата хоча б в 1000 євро на місяць, тобто на рівні приблизно 30 000 гривень».

Олексій Кущ також зазначив, що рівень зарплат – це ще не ключовий фактор для припинення трудової міграції:

«За допомогою зростання середньої зарплати можна зупинити тільки маятникову трудову міграцію. Щоб побороти постійну трудову міграцію, потрібні довгострокові фактори стабільності, які б підвищували якість життя в країні. Грубо кажучи, людина повинна бачити довгострокові перспективи, які б підштовхнули її зв’язати свою долю з тією чи іншою економікою. В першу чергу це стосується системи пенсійного забезпечення та охорони здоров’я. Людина повинна розуміти, де вона буде лікуватися, і як вона зможе заробити собі на пенсію», – вважає Олексій Кущ.

Джерело

Все буде Україна