Засипала цей засіб у пральну машинку і чайник – накип зник на очах, тепер вони як нові
1. Лимонна кислота – універсальний засіб, який підійде для будь-якого предмета
Скільки кислоти потрібно додавати, щоб не нашкодити техніці? Для чайників і кавоварок – по 10 г кислоти на 100 мл води, а в пральну машинку – не більш 50 г на кожен кілограм місткості барабана.
Чайник потрібно прокип’ятити з кислотною водою, почекати, поки вода охолоне і почистити губкою.
Кавоварку залити кислотним розчином, дати постояти годину і потім запустити в роботу, щоб вона пропустила воду. Потім пропустити ще раз просту воду без кислоти для ополіскування.
Пральну машинку. Частину кислоти засипте в лоток для порошку, частину в сам барабан і запустіть прання на максимальній температурі.
2. Почистити праску можна двома способами
Протерши її губкою, змоченою нашатuрним спupтом і засобом для зняття лаку, або ж тієї ж лимонною кислотою: на 100 мл окропу всипати 50 г кислоти, почекати поки вода охолоне і помістити в неї поверхню праски.
Очистити накип столовим оцтом можна на скляних і керамічних чайниках, праску, пральній машинці і поверхнях з нержавіючої сталі.
Такий спосіб набагато ретельніше прибирає накип, але може зашкодити пластиковим елементам приладу і володіє специфічним запахом, який потім потрібно ретельно вимити.
Як приготувати розчин: на чайник – 50 мл оцту на 500 мл води, праска – 1 ст.л. на літр води, пральна машинка – 10 мл на кілограм місткості барабана. Активувати його дію потрібно так само, як і лимонної кислоти – за допомогою кип’ятіння.
3. Сода – незамінний засіб для прибирання
В цьому випадку вона теж відмінно вирішує задачу очищення кавоварки або чайника. Пропорції содового розчину: на кожні пів літри води – 1 столова ложка харчової соди.
Спосіб очищення простий: закип’ятити посудину з водою, можна навіть кілька разів. Дати йому трохи охолонути, почистити зсередини і ще раз прокип’ятити з чистою водою.
Не дивлячись на те, що це найпоширеніший спосіб очищення предметів від накипу, він справляється тільки зі свіжим нальотом. Так що при більш товстому шарі відкладень краще змішати соду з сіллю або з лимонною кислотою.
4. Прибрати накип з чайника, кавоварки або праски допоможе звичайна газована вода
Але не використовуйте воду з барвником: він може залишитися на поверхні предмета.
Чайник потрібно наповнити на ¾ і прокип’ятити. Кавоварку – залити газованою водою, дати їй постояти пів години і потім запустити в роботу. Праску потрібно помістити поверхнею в посудину з газованою водою. Плюс такого способу в тому, що він доступний і чистить навіть самий товстий шар накипу.
5. Очистити накип можна навіть розсолом!
Такий спосіб підходить для чайників: заповнити його рідиною на ¾ і прокип’ятити. Але цей варіант слід використовувати, якщо в доступності немає нічого з перерахованого вище, так як у нього специфічний запах і справляється він тільки з легким нальотом накипу. Після кип’ятіння чайник потрібно почистити з миючим засобом.
Бонус: щоб накип з’являвся не так часто, заливайте в чайники і кавоварки фільтровану воду, протирайте прилад всередині після використання частіше, чистіть їх мінімум раз на місяць.
Висновок: найкраще будь-який предмет можна очистити за допомогою суміші води, соди і лимонної кислоти – ці два компоненти разом з водою дають найсильнішу реакцію і при цьому не мають специфічного запаху. Як варіант швидкого профілактичного очищення чайника або кавоварки також відмінно підійде прозора газована вода.
Пише - bbc-ccnn.com