«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Зелений борщ з кропивою - смачна літня страва!

Почалося літо, і кропиви зараз дуже багато. Так, хтось думає, що це лише бур'ян, який до того ж "кусається". Але з кропиви можна приготувати багато чого смачного. Її склад дуже цінний, вона містить безліч корисних мінералів (залізо, магній, мідь, цинк, селен) і вітамінів (А, В, С, Е, К), вона містить білок, в якому є 9 з 10 незамінних амінокислот і за цінністю він найбільш наближений до тваринного. Таким чином, кропива, збагачує поживну цінність будь-якої страви - будь то салат або суп. Трохи пізніше буде салат з кропиви, а сьогодні розповім, як готувати зелений борщ з кропивою.

Кропиву для приготування страв обов'язково потрібно збирати в екологічно чистому місці, подалі від великих міст і великих трас. Якщо ви нарвали багато кропиви, її можна заготовити  - наприклад, висушити в тіні, розклавши на папір (попередньо можна помити) або заморозити в морозилці.

Борщ зелений можна готувати на м'ясному бульйоні, або більш легкий варіант - на воді. Якщо віддаєте перевагу страві на бульйоні, спочатку потрібно зварити бульйон. У цьому рецепті варіант приготування зеленого борщу на воді.

Приступаємо до приготування зеленого борщу з кропивою.

Інгредієнти:

  • Кропива свіжа або сушена 1 пучок
  • Картопля 4 шт.
  • Цибуля ріпчаста 1 шт.
  • Морква 1 шт.
  • Яйця 2-3 шт.
  • Томатна паста 2 ст. л.
  • Вода 2,5 л
  • Рослинна олія для обсмажування овочів 3-4 ст.л.
  • Сіль, перець чорний мелений - за смаком
  • Лавровий лист 2 шт.

Рецепт приготування зеленого борщу:

1. Почистити і промити всі овочі - цибулю, моркву, картоплю. Кропиву, якщо вона свіжа, також потрібно промити, але мити і нарізати її потрібно в рукавичках, щоб вона не щипала руки. Якщо це сушена кропива, то можна її готувати без рукавичок, тому що у висушеної кропиви пекучість пропадає. У мене сушена кропива і я у неї обірвала листочки і трохи порізала, я її не мию, бо перед висушуванням я її вже мила.

У мене сушена кропива і я у неї обірвала листочки

2. Поки закипає вода, потрібно нарізати картоплю кубиком і дрібно нарізати цибулю. Моркву натерти на тертку.

нарізати картоплю кубиком

дрібно нарізати цибулю

Моркву натерти на тертку

3. Коли закипіла вода - закладаємо картоплю і після закипання варимо хвилин 10.

4. З моркви і цибулі зробити заправку для зеленого борщу. У розігріту рослинну олію викласти цибулю і моркву, обсмажити 3 хвилини, додати томатну пасту і трохи води. Тушкувати цю зажарку 5-7 хвилин.

Томатну пасту можна замінити натертими на терку або подрібненими в блендері помідорами.

 

зробити заправку для зеленого борщу

5. Додаємо готову томатно-овочеву заправку до картоплі.

6. Підготувати яйця, які будемо додавати в борщ в самому кінці. Для зеленого борщу можна використовувати варені або сирі яйця. Якщо використовуються сирі, їх потрібно розбити в глибоку миску і збити трохи виделкою або вінчиком. І, коли картопля вже буде повністю готова, вливаємо їх у бульйон / воду тонкою цівкою і постійно помішуємо.

Якщо використовуються варені яйця, їх необхідно заздалегідь відварити і дрібно нарізати. Додавати в зелений борщ їх потрібно в самому кінці.

 

підготуємо яйця

вливаємо яйця у бульйон

7. На етапі додавання яєць також додамо в зелений борщ підготовлену кропиву, сіль, перець і спеції за смаком. Зі спецій, окрім чорного меленого перцю, я ще додаю хмелі-сунелі - універсальна приправа, яка підходить до багатьох страв.

Можна також додати і зелень - петрушку або кріп.

Вимикаємо, накриваємо кришкою і даємо настоятися страві.

додамо в зелений борщ підготовлену кропиву, сіль, перець

Подавати зелений борщ з кропивою я рекомендую зі сметаною. Смачного!

Все буде Україна