Жителів столиці вразило рідкісне природне явище: яскраві кадри
Про це вони повідомили на своїх сторінках в соцмережі.
«Дивовижне явище. Дощу немає, а веселка є», – сказала користувач Ганна Алексанкіна.
Звернемо увагу, що на опублікованих фото видно похмуру погоду, а також велику веселку. Це стало причиною захоплення з боку користувачів мережі. Звернемо увагу, що її можна було спостерігати біля КПІ та Солом’янському районі столиці.
«Дивно», «частіше б так», «відразу видно, осінь йде», «цікаво, а де ж дощ?», «яка велика веселка, вау», – пишуть вони. Додамо, у багатьох народностей по всьому світу існує маса легенд, що починаються словами «у ті часи, коли на небі було три сонця, і вночі було видно, як удень…».
За давніми переказами, раніше Землю іноді висвітлювали відразу три світила – одне велике й два менших. В легендах говориться, що поява трьох сонць незмінно супроводжувалося панікою, адже ніч раптово змінювалася днем.
У ацтеків таке явище зафіксовано в рукопису «Кодекс Чимальпопоки» — рукописи початку XVII століття, в якому описана історія ацтекської держави з найдавніших часів до завоювань Монтесума. Крім усього іншого, в кодексі розповідалася і ацтекська легенда про три сонця, які переміщалися по небу вдень і вночі.
Легенда свідчила, що три сонця знаходилися в районі сузір’я Оріона.
У «Слові о полку Ігоревім» також говорилося, що перед настанням половців і полоном Ігоря «чотири сонця засяяли над землею», і воїни сприйняли це як погану прикмету.
На думку вчених, те, що в легендах і переказах знайшло відображення як «три сонця», насправді була світлова ілюзія під назвою «гало».
Як правило, ефект гало виникає, коли світловий промінь проходить крізь невидимі хмари, які складаються з кристалів льоду або водяної суміші. Найчастіше, кажуть дослідники, ефект гало можна спостерігати взимку, коли збігаються три чинники — яскраве сонце, сильний мороз і висока вологість.