«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Євробачення 2018: як голосували за Україну у світі

Різниця між вердиктом журі та глядацькими симпатіями

У столиці Португалії два дні тому, 12 травня, завершився останній етап міжнародного пісенного конкурсу "Євробачення 2018". Перемогу в ньому здобула учасниця з Ізраїлю, Нетта Барзілай. Натомість представник України Melovin зайняв 17 місце з 26 можливих.

Як рахували бали?

За правилами змагання, підсумкові результати кожного із конкурсантів наполовину складаються з оцінки професійного журі кожної країни і наполовину - з балів, відданих телеглядачами шляхом голосування. Така система була введена для того, щоб уникнути ситуації, коли люди голосують не за кращу пісню, а за композиції сусідніх країн. Цікаво, що ситуація із оцінюванням нашого артиста виявилася досить суперечливою, головним чином через разючу різницю між балами журі та глядацькими симпатіями. Якщо перші не надто потішили, то зал реагував на артиста зовсім по-іншому, що видно за кількістю голосів.

При цьому ролик-візитка, котрий Melovin випустив за кілька днів до початку конкурсу, офіційно визнали найпопулярнішим серед глядачів "Євробачення 2018". У сумі від членів журі з усіх країн український конкурсант отримав лише 11 балів, в той час як народ дав музикантові 119 балів.

Результати голосування суддів за Україну

Азербайджан - 6 балів

Молдова - 5 балів

Глядацькі симпатії

Вірменія - 4

Азербайджан - 8

Білорусь - 12

Болгарія - 1

Кіпр - 2

Чехія - 12

Македонія - 4

Франція - 4

Грузія - 8

Ізраїль - 7

Італія - ​​8

Латвія - 3

Молдова - 10

Чорногорія - 7

Польща - 12

Португалія - ​​4

Росія - 8

Сан-Марино - 5

Тобто, згідно балам журі, Україна отримала б останнє місце, але, на думку телеглядачів, наш Melovin зайняв би сьоме місце.

Джерело

Все буде Україна