«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Берегово: відвідуємо найбільш угорське місто України

Дізнайся, що подивитися в затишному закарпатському містечку Берегово

У Закарпатській області знаходиться дуже затишне і красивий місто – Берегово. Більшості українців воно відоме завдяки термальним джерелам. Але повір, місту з майже 10 віковою історією є чим тебе здивувати, окрім термальних басейнів.

Трохи історії

Берегово, а на той момент Лампертгаза, було засновано угорським принцом Лампертом в далекому 1063 році. За свою історію місто було неодноразово зруйновано: спочатку Лампертгаза був зруйнований монголо-татарами, через кілька століть татарами, ще трохи пізніше поляками.

Відзначимо, що перші 4 століття місто називалося Лампертгаза, або Лампертсас і тільки в 1504 році отримав назву, наближене до нинішнього – Берегсас. Як бачимо, історія міста насичена різними подіями: тільки в минулому столітті місто встигло побувати під владою Румунії, Чехословаччини та Угорщини.

Що дивитися у Берегово

У міста з такою історією безліч цікавих місць і пам'яток. Розповімо тобі про найцікавіші:

Міський суд. Гуляючи по пішохідній площі Кошута ця будівля, напевно, приверне твою увагу. Шикарна будівля була побудована на початку XX ст. за проектом арх. Ф. Яблонського. Зараз в будівлі міського суду знаходиться Закарпатський угорський інститут ім. Ференца II Ракоці.

Графський двір. Одна із старовинних будівель, що збереглися до наших днів. Побудована в 1629 році на території домініканського монастиря будова за зовнішнім виглядом нагадує щось середнє між замком і палацом. Невисока одноповерхова будівля побудована в стилі бароко. Також на території екс-резиденції князя Г.Бетлені знаходяться хозприміщення. Зараз ти зможеш не тільки відвідати графський двір, а й дізнатися більше про історію міста, адже зараз в графському дворі розташований історико-етнографічний музей "Берегівщина".

Старий підвал. Відвідування старого винного підвалу цікаво не тільки з історичної точки зору, але і дегустаційної. Адже зараз тут відновили виробництво вин. На екскурсії можна буде ознайомитись не тільки з технологією виробництва місцевих вин, а й продегустувати їх.

Воздвиженський костел. Одна з найстаріших будівель в готичному стилі на території України було побудовано XI-XV столітті в Берегово. Згідно з легендою, перший храм на цьому місці побудував пастух Сас, який знайшов на цьому місці мішок із золотом. Перші згадки про храм датуються 1247 роком. За час свого існування перебудовувався кілька разів.

Єврейська ритуальна лазня. Про берегівські басейни знають далеко за межами міста. Купання в термальних водах дуже корисно для здоров'я. А про єврейську ритуальну лазню чули не всі. Побудована в 1912 році в стилі сецесії приваблює туристів. Ритуальна лазня знаходиться поруч з синагогою (зараз центр мистецтва і відпочинку). Для обмивання збиралася дощова вода, яка потім надходила в басейн. Вода в басейні була не проточною. У радянський період тут знаходилася звичайна лазня, зараз – банківська установа.

Джерело:tochka.net

Все буде Україна