«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Деренівська Купіль: Чарівний квітковий оазис Закарпаття (ФОТО)

Що варто побачити у Закарпатті? Безумовно – дендропарк Деренівської Купелі. Це витончений простір, який навесні і влітку буяє різноманітними квітами. У колекції дендропарку– понад 5 тисяч видів і сортів рослин з усього світу.

Квітковий пік стартує у квітні, коли вибухає сакура. У цей період туристи їдуть милуватися сакурою в Ужгород, але водночас можна завітати і в Деренівську Купіль, яка також вбирається у рожеве. Уявіть прогулянку алеєю японської вишні, яка грає різними відтінками рожевого. Травень додає Деренівці фіалкових, блакитних, жовтогарячих кольорів – зацвітає долина ірисів. У колекції ірисів 180 видів – карликові, бородаті, сибірські, спурія та ін.

Третій весняний місяць дарує також фарби бузку, рододендронів, півоній деревовидних. Ще одне зачарування – гліцинія, яка створює різнокольоровий візерунок навколо берсо. Весна залишає по собі розкішний дарунок – розарій з тисячею троянд, відтак трояндова краса чарує до кінця вересня.

Цей простір є направду романтичним: зупиніться, вдихніть ніжні пахощі, вмостіться на красивій лаві й любуйтеся трояндовою аркою. Якщо ви плануєте відпочинок на Закарпатті влітку, то неодмінно завітайте у дендропарк, адже цієї пори він розкривається по-новому. Червень вкриває територію магнолією літньою, наче пензликом наносить легкі білосніжні малюнки. А контрастує з тендітною магнолією пістрявий лілійник. Цвіте вейгела , дейція , чубушники та дерен Коуза.

Липень розмальовує територію у пастельні кольори гортензії, у різноманітні відтінки гібіскусу трав’янистого й кельрейтерії. У серпні завершує свій час яскрава й стримана водночас гортензія, а ось гібіскус сирійський впевнено квітне до середини вересня. Кожен теплий місяць чаклує свої квіткові орнаменти й аромати, а дбайливі садівники відкривають нові дива флори.

Природа Деренівської Купелі гармонійно синтезується із мистецтвом: на території дендропарку постав парк скульптур. Зарубіжні й українські митці творили спеціально для комплексу. Тут ви побачите роботи Олександра Сухоліта, Богдана Коржа, Павела Зоугара, Миколи Білика, Олега Боньковського, Андрія Болюха.

Санаторний комплекс «Деренівська Купіль знаходить в с. Нижнє Солотвино, 150-К, Ужгородський р-н, Закарпатська обл.

Джерело:lviv1256

Все буде Україна