«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Солоні озера в Україні (фото)

В Україну прийшло тепло, а разом з ним і сезон відпусток. І для того, щоб не витрачати свій час на пошуки квитків і перельоти в інші країни, Ukraine is пропонує провести свою відпустку в Україні на солоних озерах!

Закарпатська область

1. Солотвино

Найсолоніше озеро України знаходиться саме в Солотвино – це озеро Кунігунда. Дослідники і лікарі запевняють, що цілющі властивості озера в Солотвино не поступаються властивостям мертвого моря в Ізраїлі. Вода багата іонами брому, цезію, фтору і рубідію. Як і в Ізраїлі на мертвому морі, так і тут в Соловтино, людина не може потонути через велику кількысть солі, яка кіркою покриває все тіло.

В Солотвино ви знайдете не тільки солоні озера, але і йодовані. Вони ідеально підходять для лікування опорно-рухового апарату, переломів кісток, радикуліту, псоріазу, захворювань дихальних шляхів. До речі відпочиваючим радять використовувати не тільки воду, але і грязі озер.

Херсонська область

2. Озеро Сиваш

Найбільше солоне озеро України – озеро Сиваш має площу 2 560 км 2. Глибина озера зовсім не велика, іноді, в пошуках хоча б 1 метра глибини, можна пройти кілометр. Та все ж, озеро Сиваш, є джерелом цілющої грязі, яку використовують в індустрії краси та медицині.

3. Озеро Рожеве

У селі Григор’єва Херсонській області є маловідоме, але дуже незвичайне озеро. Справа в тому, що озеро має рожевий колір, і воно солоне. Вода має 35% солі. Рожеве озеро вчені вважають залишками стародавнього лемурійського моря. Медики запевняють, що озерна вода цілюща.

Тутешня ропа насичена мінералами, солями хлористого магнію і калію, йодистого натрію, бромистого магнію та кислотами

4. Солоне озеро в селі

Щасливцеве Херсонська область унікальна за своєю природою, солоні озера тому доказ. Напевно кращий варіант для відпочинку на солоному озері – на Арабатській стрілці в селі Щасливцево.

До речі, приємним для туристів стане і те, що недалеко від Щасливцеве знаходяться гарячі джерела, які називають “чудо джерелами”. Всім, хто має серцево-судинні та опорно-рухові захворювання медики настійно рекомендують відвідувати їх. Що стосується солоного озера, можете повірити, сюди варто приїхати.

Це ще один український аналог Мертвого моря – цілюща вода, чудодійні грязі, достатня глибина (хоча вона вам абсолютно не знадобиться, у воді неможливо пірнати) і приємні ціни на проживання та харчування. Словом, чудовий варіант для відпочинку влітку!

Харківська область

5. Солоне озеро в селі Антонівка

Про це озеро знають тільки місцеві і більше нікому не розповідають. А все тому що озеро поступово опріснюється. Трохи дивно, звідки в Харківській області солоне озеро, але пояснення дуже просте. Під час пошуків природного газу і нафти, в свердловині, на шляху якої перебувала соляна лінза, утворився фонтан газу, через аномально високого тиску – 300 атмосфер. Фахівцям вдалося «заглушити» газовий фонтан і запобігти забрудненню атмосфери.

Через якийсь час, природний газ знову пробився назовні, що в підсумку призвело до затоплення бурової вишки і утворення 60-метрового кратера. А оскільки вода проходила через поклади солі, штучна водойма звісно стала солоною. Тепер жителі села Антонівка Харківської області мають відмінне місце для відпочинку.

Джерело

Все буде Україна