«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Таємнича Україна: Озеро Берестувате – водойма без дна, яка ніколи не замерзає

Озеро Берестувате або як його ще називають «Чорне озеро», знаходиться в Кіровоградській області і є одним з найнезвичніших та найзагадковіших місць України.

Вже вражає те, що на території болота зосереджені сфагнові мохи, хвощі, папороті та різноманітна рослинність, що характерна не для центральної України, а для Полісся. Однак це не найбільша його таємниця. На сьогодні ніхто не знає глибини озера.

Про нього кажуть, що воно не має дна! Численні спроби виміряти не увінчалися успіхом. Існує версія про подвійне дно, перше з яких утворено гілками та опалим листям. Вода в озері дуже холодна, і має майже однакову температуру у всі пори року. Влітку – дуже холодна, а взимку – не замерзає. Максимум, на що спроможна літня спека – це прогріти озеро на глибину не більше одного метра. В озері живе лише один вид риби – земляний карась.

В більшості випадків він має золотистий колір, але трапляється і особини чорного забарвлення. Однак на цьому загадковість озера не вичерпується, адже поруч з іншими аномаліями, на озері містяться плавучі острови, з рослинністю та деревами.

Це явище породило чимало міфів та страхів серед місцевого населення. Бували випадки, коли люди зупинялися на ночівлю на березі озера, а прокидалися на його середині. Ну і як і належить такому місцю, там ходять чутки про затонулі скарби, які чекають, щоб їх хтось знайшов.

Як знайти озеро: Найпростіший спосіб побачити озеро – доїхати електричкою до містечка Знам’янка. А там знайти провідника, адже озеро розташоване на території лісового масиву площею 18353 гектари.

За матеріалами

Все буде Україна