«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Унікальні села: 5 українських сіл, обовязкових до відвідування

Дізнайся, в яких селах в Україні можна провести незабутній відпочинок

Добре відпочити в Україні можна не тільки в великих і маленьких містах, але і в селах. Популярний сьогодні зелений туризм допоміг українцям відкрити безліч унікальних сіл і селищ.

1. Бакота

У Хмельницькій області знаходиться унікальне село Бакота. На жаль, ти не зможеш пройтися по старовинних вуличках, поговорити з місцевими жителями, помилуватися архітектурою. А все тому, що село Бакота було затоплено в 1981 році в зв'язку будівництвом Дністровського гідровузла. Зараз Бакота - це нереально красиві пейзажі водної гладі і товтр. У селі знаходився старовинний скельний монастир, заснований монахом Антонієм, який також вважається засновником Києво-Печерської лаври. На жаль, в 1996 частина скелі Білої гори відвалилася, в результаті чого були знищені більшість келій. Сьогодні Бакота популярна серед романтиків і послідовників екзотичних релігій. Також тут особливий мікроклімат, наближений до субтропічного.

2. Колочава

У Закарпатській області знаходиться унікальне село Колочава, що вважається найдовшим селом в Україні. Колочава розтягнулася на 40 км. Українське село може похвалитися не тільки нереально красивими пейзажами, мінеральними водами, але і великою кількістю музеїв. Так, саме в Колочаві розташований відомий на всю Україну Музей вузьколколыйки, відвідавши його ти дізнаєшся багато цікавого про життя закарпатських працівників залізниці. Також пізнавально буде відвідати музей Радянської та Чеської школи. З експозиції ти дізнаєшся про освіту школярів Закарпаття в різні періоди життя. Про побут жителів Колочави ти дізнаєшся з відвідавши музей-скансен "Старе село". Загалом гуляючи по Колочаві ти не тільки оздоровити і відпочинеш, а й дізнаєшся багато нового.

3. Мезин

У Чернігівській області знаходиться мальовниче село Мезин. Розташоване на території однойменного національного парку, вражає своїми мальовничими пейзажами. Село Мезин розташовано на високому березі Десни, вкритому лісом. Через не типові пейзажи це місце називають "Мезинській Швейцарією". Любителям історії тут теж буде цікаво. Адже саме на території сучасного Мезина розташовувалася стоянка первісних людей. Знахідки, зроблені українськими археологами, поповнили колекції музеїв світу, а на місці розкопок було створено музей.

4. Ліски

У Кілійському районі Одеської області знаходиться село Ліски. Ти можливо здивуєшся, але саме село Ліски вважається полуничною столицею України. Жителі села масово зайнялися вирощуванням полуниці, і потрібно сказати досягли успіху в цьому. Важко повірити, але населення 1800 чоловік щорічно збирає близько 300 тон полуниці. Так що, якщо ти хочеш організувати для себе полуничні канікули вирушай в Ліски Одеської області.

5. Новодеркул

У Луганській області в селі Новодеркул знаходиться один з найстаріших кінних заводів на території України. Кінний завод в селі Новодеркул був відкритий в 1767 році, згідно з указом імператриці Катерини ІІ. На території кінного заводу вирощували племінних коней, а з 1890 - чистокровних породистих коней. У 1905 році вихованець заводу виграє всеросійські скачки, і є першим чистокровним конем, вирощеним на території імперії. Сьогодні завод продовжує вирощувати чистокровних коней, вихованці заводу є переможцями багатьох змагань.

Джерело

Все буде Україна