«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Болить голова? Перевірте нирки

Як зрозуміти, що нирки не справляються, консультує лікар-нефролог.

ОМУ ХВОРІЮТЬ НИРКИ

Найпоширенішою причиною виникнення захворювань є розвиток небезпечних мікроорганізмів, що відбувається в результаті певних факторів. Йдеться про порушення обміну речовин, переохолодження організму, стресові ситуації, випадкові статеві зв’язки, ослаблення імунітету.

Також на розвиток захворювань сечовидільної системи впливає генетична схильність, травми, застої сечі, авітаміноз, переливання несумісної крові, нефротоксичні отрути, множинні опіки та інші захворювання (наприклад, цукровий діабет).

НА ЩО ЗВЕРНУТИ УВАГУ

Найпоширеніші симптоми хвороби сечовидільної системи – це біль, набряки, порушене сечовиділення, головні болі, запаморочення. Як правило, усі захворювання, пов’язані із сечовидільної системою, супроводжуються порушеним сечовиділенням (прискореним сечовипусканням, припиненням виділення сечі, скороченням добового виділення сечі, збільшенням добового об`єму сечі). У деяких випадках змінюється забарвлення сечі, в ній може з’явитися каламуть або домішки крові.

Дуже важливим симптомом хвороб нирок є набряки, що з’являються на руках, ногах, під очима. Останні називають мішками під очима. Часто такі набряки збільшуються до ранку, а, відповідно, до вечора стають не такими помітними. Для того, щоб перевірити, чи є у вас набряки, натисніть на шкіру пальцем і різко приберіть його. Якщо поглиблення довго не повертається у вихідне положення, то значить у вас набряк.

Звичайно, простіше простежити за набряками за слідами від шкарпеток (гумок). Набряки є наслідком серйозної недостатності роботи нирок.
До загальних симптомів, що присутні при захворюваннях нирок, можна віднести підвищення температури тіла й артеріального тиску, загальну слабкість, підвищену стомлюваність, втрату апетиту, схуднення, головний біль, спрагу, сухість шкіри і ротової порожнини.

МАЛОПОМІТНІ ВІДРАЗУ, НЕСТЕРПНІ ЗГОДОМ

Хвороби нирок досить різноманітні за своїм походженням, проявами і наслідками для організму.

Незважаючи на величезну кількість захворювань сечовидільної системи, їхні симптоми дуже подібні та малопомітні на ранніх стадіях. Найпоширеніші хвороби сечовидільної системи – це цистит (запалення сечового міхура); уремія (накопичення в крові головним чином токсичних продуктів азотного обміну (азотемія)); гідронефроз (збільшення розмірів нирки, її щільності, пов’язане з ускладненням відтоку сечі з нирки); сечокам’яна хвороба; пієлонефрит (неспецифічне бактеріальне захворювання нирок); гломерулонефрит (двобічне ураження нирок, в основі якого лежить пошкодження клубочків, що виконують фільтраційну функцію); кісти нирок (доброякісна пухлина – порожнина, наповнена рідиною); інфекція сечовивідних шляхів (збірне поняття для означення бактеріального чи іншого ураження сечових шляхів); ниркова недостатність.
НИРКИ БОЯТЬСЯ ГАЗОВАНОЇ ВОДИ

Щоб зберегти нирки здоровими, треба:

уникати переохолодження, хронічних інфекційних процесів і стресових ситуацій;
пити воду в достатній кількості, не менше 1 л у день;
вести здоровий спосіб життя і фізично навантажувати свій організм;
зменшити вживання солі;
не захоплюватися солодкими і підфарбованими газованими напоями. Газ, яким вони наповнені, шкідливий і для шлунка, і для нирок. Барвники та харчові добавки не корисні для організму. Ці добавки не засвоюються й не використовуються організмом. Основне навантаження припадає на нирки, які повинні вивести їх з організму. Добре, якщо це їм під силу. Іноді такі добавки не виводяться через органи сечовидільної системи, а розносяться кров’ю по всьому організму, починають приєднуватися до інших молекул, вступаючи з ними у зв’язки, які можуть спричинити непередбачувані наслідки для здоров’я людини.
Якщо у вас є симптоми, про які йшлося у публікації, не зволікайте і зверніться до лікаря-нефролога для запобігання розвитку ускладнень. Пише - simya.com.ua

Все буде Україна