«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Чому не можна клеїти пластирі на свіжі рани

Більшість мам знають, що бактерицидним пластиром можна заклеювати неглибокі рани і садна. В Інтернеті ви знайдете безліч порад про те, як промивати рану і заклеювати її. Але чи так усе просто? Чи не несе звичайний пластир небезпеки? Давайте розбиратися.

Пластир – це тканина або плівковий матеріал, з смужкою просоченою антисептичним складом. Клеюча частина має шар клею, а як знезаражуюча речовини найчастіше виступає зеленка або йод. Що ж небезпечного може бути в цих речовинах?

Опік

Клейова частина пластиру прикладається до здорової шкіри. Відкрита рана промивається і закривається марлевою подушечкою, просоченою антисептиком. Вважається, що так рана охороняється від пилу і бруду, якы можуть потрапити в неї ззовні. Між тим, дотик свіжої рани з активною речовиною може викликати хімічний опік. Подразнююча дія не може пройти непоміченою.

На місці накладання пластиру з’являється сильне печіння. Найчастіше такі відчуття пов’язують з знезаражувальною дією. Мами радять дітям «потерпіти» трошки. Без доступу повітря рана піддається найсильнішому впливу.

Виділення сукровиці сприяє змочуванню марлевого шматочка, що ще більше погіршує ситуацію. Доходить до того, що верхній шар рани буквально розплавляється під пластиром і прилипає до нього. Природно, що це абсолютно не сприяє її загоюванню. Коли сукровиця висихає, приходить час робити перев’язку. Матеріал віддирається по живому, утворюючи нову рану. І так може тривати досить довго, якщо не припинити неправильне використання пластиру.

Правильний спосіб використання

Бактерицидний пластир, дійсно, покликаний захистити відкритий поріз або садно від попадання в них сторонніх тіл, мікробів з повітря. Але, щоб не завдати шкоди, слід дотримуватися основних правил.

Накладати пластир треба на суху неглибоку рану.
Ні в якому разі не можна притискати марлевий квадратик до садна. Потрібно постаратися, щоб між раною та бактерицидним прошарком залишилася повітряна подушка.
Якщо під пластиром починається печіння, потрібно відразу ж знімати його.
Якщо все-таки частина ранки присохла, перед зняттям її потрібно трохи змочити, почекати, поки ранка розм’якне, і тільки тоді знімати старий пластир. Перед накладанням нового потрібно просушити рану.

Тільки правильно використовуючи перев’язувальний матеріал, ви можете розраховувати на швидке загоєння. Є випадки, коли синець краще залишити незакритим. Час від часу обробляючи його перекисом водню, ви досягнете найкращих результатів. Але тоді не варто виходити на вулицю до утворення захисної скоринки з засохлою сукровицею.

За матеріалами

Все буде Україна