«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

ГІПЕРТОНІЯ: що ви про неї знаєте

Підвищений артеріальний тиск стало справжнім бичем сучасних жінок. Від головного болю страждають багато з нас. А адже в майбутньому це загрожує ще й багатьма хворобами. Словами «артеріальна гіпертонія» позначають стабільно підвищений артеріальний тиск (АТ).

Це відбувається при звуженні судин, які починають реагувати спазмом і більш високим підвищенням артеріального тиску на зміну погоди, емоції і фізичне навантаження. В результаті починає різко погіршуватися самопочуття, з'являються швидка стомл

Причому розвинутися це захворювання здатне практично у будь-якої людини, незалежно від його віку та статі. Однак найбільш схильні до нього люди зі спадковою схильністю до гіпертонії, з надмірною вагою пише джерело
люди, які перебувають в стані хронічного нервового напруження або стресу. Досить часто гіпертонію супроводжують не тільки надлишкова вага, але і цукровий діабет .
Якщо підвищений артеріальний тиск тримається постійно, то воно неминуче завдає руйнівної дії на судини. Підвищений тиск здатний приводити до багаторазового підвищення ризику розвитку інфаркту міокарда або мозкового інсульту, а також сліпоти, ниркової недостатності.
Але іноді трапляється так, - що високі цифри артеріального тиску «мовчать», не викликають хворобливих симптомів і виявляються тільки при випадковому вимірюванні.
НОРМА артеріального тиску записується двома цифрами: максимальна - визначає систолічний артеріальний тиск, а мінімальна - діастолічний артеріальний тиск. Наприклад 130 і 80 мм рт. ст. (Ртутного стовпа). Перша цифра означає тиск в артеріях в момент серцевого скорочення, а друга - в момент розслаблення серця. Нормальними ж цифрами артеріального тиску вважаються 110-139 / 80-89 мм рт. ст. Артеріальну гіпертонію діагностують, якщо систолічний артеріальний тиск становить 140 мм рт. ст. і більше (це вважається підвищеним тиском), адіастоліческое - 90 мм рт. ст. и більше.
З віком поріг «норми тиску» підвищується. Людина старше 50-ти може себе нормально почувати і при артеріальному тиску 160/90, а у віці до 30-ти років стійке підвищення тиску до рівня 140/90 здатне привести до справжнього гіпертонічного кризу. Однак у молодої жінки 25-30-ти років при активному способі життя, що супроводжується стресами, навіть разове різке підвищення артеріального тиску повинно викликати тривогу і звернення до лікаря.
Лікування артеріального тиску.
При первинному зверненні зі скаргами на підвищений артеріальний тиск лікар, залежно від рівня тиску хворого, буде вирішувати, яке лікування йому призначити. Якщо цифри не надто високі, то лікування, як правило, почнеться з немедикаментозного. Що саме воно в себе включає і які рекомендації може вам дати доктор?
# Почніть займатися фізичними вправами. Здійснюйте щоденні піші прогулянки (але не біг, при якому відзначається підвищення артеріального тиску), не менше 40 хв в середньому, а потім і в більш швидкому темпі, займіться плаванням. Вже доведено, що не дуже інтенсивні фізичні вправи помітно допомагають знизити тиск.
# Скиньте кілька кілограмів, якщо у вас є надлишкова вага. Адже схуднення за допомогою однієї дієти або фізичних вправ саме по собі вже знижує тиск і рівень холестерину.
# Врахуйте, що кожна викурена сигарета підвищує артеріальний тиск на 10-20 пунктів, а якщо ще й вживаєте алкоголь, ризик подвоюється і зберігається протягом півгодини. Так що, намагаючись зняти стрес після роботи сигаретою і келихом вина, ви тільки збільшуєте потенційну небезпеку.
# Не приймайте все близько до серця. Майте на увазі, що тиск різко підскакує, коли люди переживають стрес. Визначте, чи залежить ваше кров'яний тиск від стресу. Якщо так, то причина знайдена. У такій ситуації допомагають різні прийоми медитації, релаксації, глибокого дихання. А іноді і зовсім достатньо обговорити свої проблеми з ким-небудь з близьких.
# Зменшіть споживання кухонної солі, тим більше, якщо ви приймаєте ліки від гіпертонії, особливо сечогінні. Велика кількість солі може зменшити дію препаратів, що знижують тиск, або змусить збільшити їх дозу, підвищуючи тим самим ризик побічних явищ.
# Постарайтеся максимально скоротити споживання масла, шинки, сиру та іншої жирної їжі і дотримуйтеся дієти, що обмежує споживання тваринних жирів. Їжа, що включає в себе багаті білком продукти тваринного походження (м'ясо, яйця, незнежиреного молочні продукти), часто провокує підвищення тиску, зате стабільному його зниження сприяють риба і рослинні масла.
Всі ці нехитрі заходи виявляються, як правило, дуже дієвими на початковій стадії гіпертонії. Але при відсутності ефективності призначається і медикаментозне лікування. Але це тільки строго під наглядом лікаря. Препарати може призначити тільки він. І, щоб не було гірше, не займайтеся cамолеченіем.
Цілюще кисіль з пророщеного вівса з рецептів народної медицини. 
Цілющими властивостями володіє кисіль з пророщеного вівса. Цей кисіль хороший при панкреатиті, діабеті, виразці дванадцятипалої кишки. При ослабленому організмі можна влаштовувати двотижневий курс прийому такого киселю. Пророщений овес потрібно змолоти в кавомолці або пропустити через м'ясорубку, розвести холодною водою. Потім залити окропом і кип'ятити 1-2 хв. Ще 20 хв напій треба наполягати, процідити. Пити його потрібно свіжим.

Все буде Україна