«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Інфаркт міокарда: причини і симптоми

Сумна статистика говорить, що через несвоєчасну допомоги в першу добу після виникнення інфаркту міокарда гине до 40 відсотків хворих. Тому знати про інфаркт міокарда потрібно якомога більше. В цьому випадку ми зможемо не допустити його грізних ускладнень у себе і своїх близьких.

Інфаркт міокарда найчастіше виникає як ускладнення хронічних захворювань - атеросклерозу або ішемічної хвороби серця пише джерело

Якщо в посудині формується атеросклеротична бляшка, вона звужує просвіт артерії. Тканини починають страждати від нестачі іонів кальцію, кисню і безлічі інших необхідних речовин. Біль, яка при цьому виникає, зазвичай давить, що стискає, віддає в ліве плече, лікоть, кисть. Нерідко вона виникає при фізичному навантаженні, а в стані спокою проходить через 5-10 хвилин.
Симптомами інфаркту міокарда можуть бути болі в області шлунка і блювота. Але встановити діагноз може лише досвідчений кардіолог. Блювота і падіння тиску можуть супроводжувати так звану гастралгическая форму інфаркту. При цьому біль відчувається не за грудиною, а в області шлунка.

Тому такі оманливі симптоми можуть навести лікаря на думку, що у хворого загострення виразки або отруєння. У більшості випадків інфаркт міокарда супроводжується змінами на електрокардіограмі, які, проте, іноді запізнюються, з'являючись лише через кілька годин або навіть діб. Виручити лікаря в цьому випадку можуть тільки професіоналізм і досвід.
Більшість людей, не дивлячись на болі в серці, продовжують вести колишню, найчастіше досить напружене життя, сподіваючись, що «саме пройде», в той час як необхідно серйозно обстежитися. При виникненні нападу потрібно викликати «швидку». А до її приїзду прийняти положення напівлежачи, випити 325 мг аспірину і покласти під язик таблетку нітрогліцерину.
У народі хвороба, яка може передувати інфаркту, називають «грудною жабою». Медичний діагноз - стенокардія. На початковому етапі захворювання тривалість нападу рідко перевищує 15 хвилин.
Часто болю супроводжує задишка. Іноді вона навіть є єдиним симптомом. Часом біль і місце її виникнення бувають нетиповими: можливі ломота в лівій руці, під лівою лопаткою, в області шиї, нижньої щелепи. Запідозрити стенокардію в цьому випадку дозволяє чіткий зв'язок болю з фізичним навантаженням.
При нетипових больових відчуттях розпізнати природу захворювання допомагає нітрогліцерин або валідол. Очевидне стихання нападу через декілька хвилин після прийому ліків підтверджує діагноз. У тих випадках, коли напад стенокардії триває більше півгодини і не знімається нітрогліцерином, реальна загроза інфаркту.

Все буде Україна