«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Кір: симптоми, профілактика та лікування хвороби

Кір у дітей і дорослих: дізнайся причини небезпечної хвороби і як з нею боротися

Кір повільно, але впевнено завойовує Україну. Що це за хвороба, які має причини, а також симптоми, профілактика і лікування кору, тобі розповість tochka.net

Про кір в Україні заговорили ще влітку 2017 року. Спалах хвороби і найбільше число захворілих було зафіксовано в Запоріжжі, також з'явився кір у Києві та інших містах. В цілому тільки за минулий 2017 рік кількість хворих на кір перевалила за три тисячі осіб. І в 2018 році тенденція поширення кору країною зберігається. А також з'явилися смертельні випадки.

Кір: симптоми і причини захворювання
Кір - це небезпечне вірусне інфекційне захворювання, збудником якого є РНК-вірус роду морбіллівірусів.
Спалахи кору спостерігаються переважно в холоди, восени і взимку. Найчастіше зустрічається кір у дітей до 9 років, однак і дорослі також схильні до цього захворювання. Примітно, що після одужання організм отримує імунітет до вірусу кору. Кір поширюється повітряно-крапельним шляхом під час кашлю та чхання, а також спілкування і тісного контакту з носієм вірусу. Інкубаційний період може тривати близько 20 днів.

Основними симптомами кору є:

- висока температура тіла до 40,5°C, що супроводжується лихоманкою,
- характерне плямисто-вузликове висипання на шкірі,
- запалення слизової оболонки очей і сльозотеча,
- ураження верхніх дихальних шляхів,
- загальна інтоксикація організму,


Розвиток кору включає три періоди:

Катаральний, під час якого хворий відчуває головний біль, відсутність апетиту, безсоння, нежить, хрипи, сухий кашель, кон'юнктивіт, також можливе підвищення температури тіла до 40 градусів, поява білих плям на шкірі. Через 3-5 днів ці симптоми можуть зникнути, а потім з'явитися знову.
Висипання, що представляють собою плямисті висипи. Висип з'являється за вухами, на обличчі і шиї, а пізніше переходить на груди, спину, руки, спускається на ноги і переходить на інші частини тіла. У цей час у хворої людини посилюється нежить, кашель і гарячка.
Пігментація характеризується загальним поліпшенням стану хворого. Температура тіла приходить в норму, висипання на шкірі помітно світлішають, відбувається лущення шкіри. Потім пігментація проходить протягом тижня.
Крім важкого протікання хвороби, кір небезпечний своїми ускладненнями, серед яких найбільш частим є пневмонія. Також кір у дітей може призвести до ларингіту, ларинготрахеобронхіту, стоматиту та ін.

Лікування кору
Нескладні форми кору можна лікувати в домашніх умовах. У катаральний період, що супроводжується лихоманкою, слід дотримуватися постільного режиму, пити багато рідини, полоскати рот, промивати очі.

Антигістамінні препарати застосовуються для зняття свербіння. Жарознижуючі ліки призначаються для зняття лихоманки. Антибіотики призначають виключно в разі розвитку бактеріальних ускладнень. Для підтримки організму і профілактики приймають вітамін А.

Профілактика кору
Щоб не допустити появу хвороби, проводиться вакцинація від кору. Згідно з календарем профілактичних щеплень МОЗ, вакцину від кору слід вводити дітям у віці 1 рік і 6 років. Щеплення роблять двічі, щоб у дітей сформувався імунітет до вірусу кору після першого щеплення.

Все буде Україна