«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Щитовидна залоза — 12 попереджувальних дзвінків

У нас немає звички прислухатися до свого організму. До лікарні йдемо тільки тоді, коли вже заболить так, що ні сісти, ні встати. Однак це не жарти, взагалі зі здоров’ям не можна жартувати. І краще прислухатися до того, які сигнали подає нам наше тіло. Щитовидна залоза — надзвичайно важливий орган.

Вона відповідає за вироблення гормонів щитовидної залози, регулює використання організмом енергії, впливає практично на кожну клітину, тканину і орган в тілі людини. Невиявлені захворювання щитовидної залози можуть мати серйозні наслідки для багатьох органів і функцій тіла людини, в тому числі печінки, кишечника репродуктивної системи, серця і навіть мозку. Розташована щитовидка в області шиї і має форму метелика.

Симптом 1. Почуття депресії або пригніченості

Недолік або навпаки надлишок тіроідного гормону може впливати на настрій. Зокрема, брак його веде до низького рівня «гормону щастя» — серотоніну. І ви тоді відчуваєте себе сумним і розбитим. Їли ж його занадто багато, виникає почуття тривоги, неспокою і роздратованості.

Симптом 2: Закреп

Якщо вас мучить ця проблема і позбутися від неї ви не можете, велика ймовірність, що у вас збій вироблення тіроідного гормону Це один з трьох найбільш поширених ознак гіпотиреозу.

Симптом 3: Ви багато спите

Так, вставати вранці — праця для всіх, але якщо підйом стає просто нестерпним, то треба подивитися на це як на «дзвіночок». Інертний гормон уповільнює роботу організму чи не до стану черепахи і ви ходите весь день як сонна муха.

Симптом 4: Сухість шкіри

Суха шкіра, що лущиться круглий рік, а не тільки взимку? Це теж може бути одним з ознак гіпотиреозу. Також цьому сприяє сухість нігтів і волосся, ймовірно навіть випадання волосся. Це відбувається через брак тіроідного гормону, який викликає порушення циклу їх росту.

Симптом 5: Раптовий набір ваги

Різке збільшення ваги, хоча і незначне теж є симптомом. Воно викликається падінням швидкості обміну речовин, але апетит знижується, що не дозволяє допустити його суттєвого збільшення. Те ж стосується людей, які ведуть боротьбу з кілограмами, але ніяк не можуть схуднути.

Симптом 6: Відсутність потягу

Втрата лібідо входить в 12 ознак гіпотиреозу. Це не основний фактор, але комплементарний. Його потрібно розглядати як доповнення до більш серйозних проблем.

Симптом 7: Біль і слабкість в м’язах

Зазвичай біль у тілі — нормальна ознака. Якщо ви вдарилися пальцем, він буде боліти і, якщо ви довго не займалися спортом, а потім виклалися в залі — крепотура забезпечена. Але тільки так. Якщо ж все тіло постійно ломить і болить, це привід задуматися.

Симптом 8: Тремтяче серцебиття

Цілком можливо, що ви просто закохалися і це прекрасно. Однак тироїдний гормон діє інакше ніж метелики в животі. Складається відчуття, що серце пропускає пару тактів. Це навіть можна промацати через пульс на зап’ясті або шиї.

Симптом 9: Неясна голова

З віком ясність думки трохи втрачається, але якщо таке відбувається досить часто, то це вже далеко не просто забудькуватість. Саме ця забудькуватість — ознака нестачі тіроідного гормону так само, як надлишок його веде до ускладнень з концентрацією уваги.

Симптом 10: Підвищений тиск

Якщо у вас є ця проблема і нічого не може її вирішити, то великий ризик, що справа-таки в щитовидці. Збої в гормональній роботі загрожують перенавантаженнюсерця і навіть серцевими нападами.

Симптом 11: Періодичність місячних

Більш тривалі менструальні періоди з великими виділеннями і болями можуть бути ознакою гіпотиреозу, коли виробляється недостатня кількість гормонів. Періоди між менструацією можуть скоротитися. При гіпертиреозі високий рівень TH викликає різного роду нерегулярність менструацій. Періоди стають коротшими або довшими, менструація може пройти в зовсім незначній кількості.

Симптом 12: Апетит і їжа

Що збільшення апетиту може говорити про гіпертиреоз, коли занадто велика кількість вироблених гормонів може змусити вас відчувати голод постійно. Єдина відмінність і, можна сказати, «плюс» цього в тому, що в цьому випадку неполадки в роботі щитовидки через її гіперактивність компенсують використання зайвих калорій внаслідок посиленого апетиту, тому людина в кінцевому результаті ваги не набирає. З іншого боку, недостатня активність щитовидної залози може створити плутанину в вашому сприйнятті смаків і запахів.

Джерело

Все буде Україна