«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

10 властивостей граната, про які ти ніколи не чув. Неймовірно, на що здатний цей чудо-плід!

Райське яблуко, що спокусило Єву; плід дерева, яке посадила на Кіпрі Афродіта; ягода, сік якої називають «любовним зіллям» і продають, як найсильніший афродизіак – це не що інше, як гранат!

Плід декоративної рослини гранатника, що дозріває пізньою осінню, оточив себе неймовірною кількістю міфів і розповідей про його властивості. Ось факти про реальну користь граната для організму людини.

1.Активізує гормони.

Масла, які містяться в кісточках граната, відмінно відновлюють гормональний баланс в організмі. Тому, рекомендується з’їдати гранатове насіння, особливо якщо жінку турбують болісні менструації, головні болів або прояви клімаксу.

2.Природний інсулін.

Плоди граната – одни з небагатьох солодощів, які не тільки допустимі, але і корисні для діабетиків. Вживаючи всього пів чайної ложки гранатового соку 4 рази на день до їжі можна істотно знизити рівень цукру в крові.

3.Підвищує гемоглобін.

Гранат здавна був відомий, як кращий засіб боротьби з анемією. Людям, страждаючим недокрів’ям досить вживати розведений гранатовий сік по 0,5 склянки 3 рази на день за 30 хвилин до їжі протягом 2 місяців.

4. Дезінфікує рот і горло.

При ангіні, фарингіті, а також при стоматиті корисно полоскати горло і порожнину рота водним відваром з шкірки граната або гранатовим соком. Дубильні речовини знімають біль, а органічні кислоти знищують інфекцію.

5. Знижує тиск.

Зерна граната – справжня знахідка для гіпертоніків, тому що вони дуже м’яко знижують артеріальний тиск, не надаючи побічних дій на організм. А перетинки з плодів граната, висушені і додані в чай, допоможуть заспокоїти нервову систему, позбутися від тривоги, налагодити нічний сон.

6. Відмінний косметичний засіб.

Маска зі злегка підсмаженої, товченої шкірки граната з вершковою або оливковою олією – відмінний засіб для тих, у кого жирна шкіра обличчя, вугрі або гнійні висипання. А порошком з висушеної шкірки можна ефективно лікувати опіки, тріщини і подряпини.

7. Знімає запалення.

Відвар шкірок граната дуже корисний при різних запальних захворюваннях (нирок, печінки, вух і очей, суглобів, інтимних органів). Для його приготування необхідно залити 2 чайні ложки подрібнених шкірок 1 склянкою гарячої води, потім прокип’ятити на водяній бані 30 хвилин, процідити, віджати і розвести кип’яченою водою. Приймати такий відвар необхідно по 50 г 2-3 рази на день за 30 хвилин до їжі.

8.Виводить радіацію.

Незамінним елементом раціону всіх, хто працює з радіоактивними ізотопами або живе в зоні підвищеної радіації, є гранатовий сік.

9. Потужний засіб проти глистів.

Кора стиглого граната містить алкалоїди пельтьерін, ізопельтьерін і метілізопельтьерін, які володіють сильною протиглистовою дією. Щоб позбутися глистів, настоюють 40-50 г подрібненої кори в 400 г холодної води протягом 6 годин, а потім це потрібно прокип’ятити на повільному вогні, поки не випарується половина рідини. Остиглий відвар процідити і випити протягом години дрібними порціями. Через годину випити проносне, а через 4-5 годин зробити клізму.

10. Засіб від діареї.

Шкірку і плоди граната використовують проти проносу, коліту і ентероколіту. Для дорослих рекомендується приймати по щіпці висушеної, подрібненої кори граната 3 рази на день після їжі, а дітям з цією метою досить давати свіжовичавлений сік, розведений наполовину водою. У випадку інфекційної діареї, поліфеноли, що містяться в шкірці граната, ефективно зменшують зростання дизентерійної палички і інших збудників.

Гранат – один з найкорисніших плодів на Землі. Він відомий з давніх часів. Згадки про нього зустрічаються навіть в Біблії. Тепер і ти знаєш, як з користю можна насолодитися цим чудовим даром природи.

Джерело

Все буде Україна