3 секрети ідеальної заморозки ягід: збережемо всі корисні властивості
Багато господинь заготовляють на зиму різні варення та джеми, але в такому переробленому вигляді ягоди втрачають більшість своїх корисних властивостей. Ми пропонуємо вам заморозити ягоди і насолоджуватися їх смаком і користю круглий рік.
Вибір і підготовка ягід. Намагайтеся для заморозки вибирати найсвіжіші ягоди, ідеально, якщо вони будуть тільки зірвані з куща. Плоди будуть цілі, не встигнуть пустити сік і їх можна буде заморозити ціляком. Ягоди потрібно промити, краще це робити в дуршлаку або ситі під проточною водою, щоб вона відразу стікала. Видаліть хвостик і живці, просушіть ягоди, розклавши їх на рушник.
Попередня заморозка. Візьміть піддон з холодильника або звичайний лист, застелений пергаментом і розкладіть полуницю, малину або суницю в один шар. Відправте в морозилку на 3-4 години. Коли ягоди стануть твердими, їх можна буде перекласти в контейнер або спеціальний зіп пакет для заморозки.Такі пакети багаторазові і дуже зручні у використанні, їх легко відкривати і закривати.
Ягоди, які пустили сік і прим’яті, теж можна заморозити. Перебити їх в блендері, за бажанням додайте цукор, розлийте у формочки для льоду і заморозьте. Замерзле пюре дістаньте з форми, перекладіть в контейнер або пакет і покладіть в морозильну камеру на зберігання.
Такі фруктові “кубики” ідеально додавати в кашу або йогурт, а також в випічку. Смородину, чорницю і журавлину можна заморожувати відразу в пакетах, досить просто ретельно перебрати, промити і обсушити ягоди.
Умови зберігання. Заморожені ягоди потрібно зберігати в морозильній камері, при температурі від -18 градусів, близько 8-12 місяців. Головне не допускати розморожування і повторно не заморожувати. Розморожувати ягоди потрібно в холодильнику. Такий спосіб зберігання ягід дуже зручний і трудомісткий, в порівнянні з варінням варення або сушінням, а користі і смаку набагато більше!