«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

7 ознак, що пора завязувати з алкоголем

Іноді ви з друзями жартома називаєте один одного алкоголіками, але, насправді, ви знаєте, що це не так. Чи так?.. Перевірте, чи немає у вас головних симптомів залежності:

1. Часто хочете випити (навіть якщо при цьому не п’єте)

Так, можна пити на забій і при цьому не бути алкоголіком. А можна випивати зовсім трохи, але спиртне при цьому буде займати всі думки. І це явна ознака алкоголізму.

2. П’єте в самоті

Не потрібна ні атмосфера, ні суспільство, ні привід. Вам просто хочеться випити, і ви це робите.

3. Випиваєте потай від близьких

Щоб уникнути сварки, багато залежних спеціально занижують кількість випитого. Іноді це доходить до абсурду: в устілку п’яна людина може переконувати всіх, що випила одну пляшку пива. Безалкогольного.

4. Лікуйтеся алкоголем

Кажуть, що келих червоного вина корисний для травлення і серця, а ковток глінтвейну допомагає при застуді. Але для людей без алкогольної залежності такі «ліки» – швидше виняток з правил. Зрештою, є повно способів вилікувати застуду, не напиваючись. Якщо ж ви перекидаєте чарку коньяку від головного болю, п’єте горілку з перцем від болю в горлі, і навіть шлункову інфекцію лікуєте текілою, то ваш орга1нізм просто потребує алкоголю. А ви займаєтесь самообманом.

5. У вас є «алкогольні» традиції

Залежність від алкоголю буває не тільки фізична, але й психологічна. Пити після роботи, пити по п’ятницях або пити в стресових ситуаціях – це стереотипна поведінка. Тобто залежність.

6. Вас не нудить, навіть коли ви явно випиваєте зайвого

Блювотний рефлекс – це захист від токсичної дії алкоголю, яку організм не може переробити. Якщо він зникає, пора кидати пити. Учені поки точно не знають, чому так відбувається, але у багатьох алкоголіків практично не буває блювання після випивки.

7. Не можете згадати, що було вчора

Так, прокидатися в ліжку з незнайомкою/незнайомцем – не нормально. У здорових людей не буває провалів у пам’яті. Це через алкогольну хворобу отруєний мозок перестає виконувати найважливіші функції. Іноді вони навіть відмовляються вірити оточуючим і звинувачують їх у наклепі. Так вони захищаються від реальності. Так що якщо вам розповідають, що ви на вечірці розбили вікно, вдарили кращого друга і співали непристойні пісні на весь будинок, а ви зовсім нічого не пам’ятаєте – то це не змова. Вам дійсно потрібна допомога.

Джерело

Все буде Україна