«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

7 речей, які генетично передаються дітям від татів

Одного разу колега запропонував Аманді Горман і її чоловікові Райану провести генетичне дослідження, щоб дізнатися, чи успадкувала їхня дочка сімейний недуг, яким страждали родичі чоловіка і він сам, – гіперхолестеринемію.

Це захворювання викликає проблеми з серцем вже в ранньому віці. Лікуючий лікар 40-річного чоловіка, глянувши на його аналізи, запідозрив, що високий холестерин може бути генетично обумовлений.

Він дізнався, що деякі його родичі померли у віці до 50 років.

Завдяки проведеному аналізу вдалося врятувати 3-річну дочку пари, якій днями мали зробити операцію на очах. Виявилося, що вона успадкувала цю недугу, і операцію скасували.

І батько, і дочка отримали індивідуальні схеми лікування, які дозволять їм прожити набагато довше, ніж їх родичі, що страждали гіперхолестеринемією.

До кінця життя їм доведеться дотримуватися суворої дієти та приймати певні ліки. Зате їх життя поза небезпекою!

Ось ще 7 генетичних особливостей, які діти успадковують переважно від своїх татів:

1. Ризик серцевих захворювань. Вчені з Університету Лестера з’ясували: чоловіки-носії певного типу хромосоми на 50% частіше страждають захворюванням, яке вражає коронарну артерію. Вони можуть передати цю особливість своїм синам.

2. Психічні захворювання. Є такі психічні розлади, які найчастіше передаються до дитини саме від батька, особливо, якщо він став батьком у досить пізньому віці. Серед таких захворювань числиться шизофренія і СДУГ. Такий ризик можливий у випадку з пізніми батьками, так як їх ДНК змінюється з віком. Жінки, порівняно з чоловіками, народжуються з усім набором яйцеклітин. ДНК, яку вони передають своїм дітям, з часом не змінюється.

3. Криві зуби. Від батьків діти можуть наслідувати і проблеми з зубами. Все тому, що чоловічі гени, які відповідають за форму щелепи і здоров’я зубів, набагато сильніші, ніж жіночі. Через них дитина може отримати криві зуби або слабку емаль.

4. Проблеми з безпліддям. Чоловіки, які мають низьку якість сперми, можуть нагородити такою ж проблемою своїх синів. Так стверджують вчені в дослідженні, опублікованому в журналі Human Reproduction. Навіть, якщо парі й вдалося народити дитину за допомогою ЕКЗ, сини, швидше за все, будуть боротися з безпліддям так само, як і їхні тати.

5. Хлопчик чи дівчинка? Так, саме гени батька визначають, хто у пари народиться – хлопчик чи дівчинка. Для того, щоб спрогнозувати стать майбутньої дитини, потрібно подивитися на генеалогічне дерево батька, йдеться в дослідженні, опублікованому в Science Daily. Якщо сперма батька несе Х-хромосому, то об’єднавшись з Х-хромосомою матері, виходить дівчинка. І навпаки – якщо сперма батька заряджена Y-хромосомою, буде хлопчик.

6. Колір очей. По правді кажучи, гени обох батьків відіграють певну роль у тому, який колір очей отримає дитина. Але найчастіше їй передаються риси обличчя і колір очей батька – його гени домінують над генами жінки.

7. Ріст. Ріст дитини дійсно багато в чому залежить від генів, особливо батьківських. Якщо батько високий, то діти теж будуть високими, можливо не такими високими, як батько, якщо мати низького зросту, але тим не менш.

Джерело:ТУТКА

Все буде Україна