8 золотих правил життя лікаря-психотерапевта
Пропонуємо придивитися до них уважніше: можливо, вони підійдуть і вам.
1. Ніколи не перекладайте на чужі плечі відповідальність за те, що відбувається у вашому житті. Розумію, що спокуса велика, але пошкодуйте самих себе. Тільки в той момент, коли ви внутрішньо приймете це рішення – «я автор своїх невдач і творець своїх успіхів», ви знайдете силу.
2. Прийміть той факт, що минулого вже не змінити, воно закінчилося. Нам підвладне лише наше майбутнє, яке безпосередньо залежить від того, що ми робимо зараз, в кожну дану, конкретну хвилину. Не чекайте, що майбутнє вам посміхнеться, – зробіть так, щоб воно не могло вам не посміхатися.
3. Позбавтеся ілюзії, що ви можете змінити інших людей. Підсвідомо всі ми страждаємо цією наївною помилкою, а в результаті страждаємо в прямому сенсі цього слова. Людей змінюють тільки обставини, все інше лише обман сприйняття. Дозвольте їм бути іншими, і в якийсь момент ви навіть почнете отримувати від цього задоволення.
4. Ми потрібні іншим сильними. Слабкими, втомленими, страждаючими, нещасними – ми нікому не потрібні. Якщо вони роблять вигляд, що справи йдуть якось інакше, то просто вводять вас в оману. Не піддавайтеся! Погодьтеся з абсолютністю цього правила, видихніть, струсніться, і ви зрозумієте, що турбуватися немає про що.
5. Всі наші дії будуть мати певні наслідки. І, по суті, ми завжди вибираємо не те, що ми будемо робити, а те, що буде в результаті цих наших дій. Тому, перш ніж зробити якусь дурницю, гарненько подумайте про її наслідки, і тоді дурниць у вашому житті буде значно менше.
6. Не живіть так, немов ви будете жити вічно. Кожен з нас помре. Це неминучий і медичний факт. Можна через це страждати і мучитися, а можна зробити над собою зусилля і залишити цю тему раз і назавжди. Не живіть так, немов ви будете жити вічно. І не живіть так, немов вам умирати завтра. Осмисліть обидва цих твердження, і ви знайдете свій власний рецепт щасливого життя.
7. Робіть те, що внутрішньо вважаєте важливим. Якщо ви задалися питанням про сенс життя, швидше за все, це просто депресія. Важливий не конкретний «сенс життя», а відчуття, того що ви живете осмислено. Робіть те, що внутрішньо вважаєте важливим. Не забувайте говорити собі про це. І не женіться за успіхом. Якщо ви просто робите те, що відчуваєте важливим, успіх дожене вас сам.
8. Ніколи не витрачайте свій час і сили на тих, кому ви байдужі або – навіть гірше того – на тих, хто вас не любить. У цьому світі безліч людей, з якими проживати життя в радість. Просто не треба бути закритим і підозрілим. Повірте, будучи відкритим і добрим, ви нічого не втрачаєте.