«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

8 звичок, які не дають вилізти зі злиднів

Історія знає багато випадків, коли звичайний хлопець раптом взяв і розбагатів. А інші ніби і працюють все життя, а багатшими не стають, і все через психологію бідності, яка вперто сидить в їх головах.

1. Пристрасть до економії

Бідні люди витрачають сили і час, щоб максимально заощадити. Вони готові встати раніше і обійти всі магазини в окрузі, щоб порівняти ціни і знайти максимально дешевий товар. Замість того щоб витратити цей час на самоосвіту і пошук більш високооплачуваної роботи. Подумайте, скільки часу займе виростити відерце огірків, враховуючи дорогу до дачі, полив і підв’язку, в порівнянні з простою і швидкою купівлею їх в супермаркеті.

2. Боязнь змін

Боязнь змін — одна з найяскравіших особливостей людей з психологією злидаря. Адже зважитися на зміни — це ризикнути або відмовитися від стабільності. Навряд чи такі люди зберуться відкрити свій бізнес, адже є ймовірність, що він прогорить. Чи не переїдуть в інше місто, так як там зовсім немає знайомих людей. Або ніколи не спробують набути нової професії, щоб замінити свою, незатребувану, адже це призведе до безлічі труднощів і, швидше за все, не вийде.

3. Краще малооплачувана, але стабільна робота

Люди з психологією злидаря готові все життя пропрацювати на низькооплачуваній і нудній роботі, постійно скаржачись на начальника і нестерпних колег. Кожен понеділок вони з сумом будуть рахувати дні до п’ятниці, а коли вона настане, підуть додому в стані вичавленого лимона. Але вони ніколи не звільняться з цієї роботи, адже вона стабільна, а що буде на іншій — нікому не відомо.

4. Заздрість

Часто за приреченою на психологію злидаря людиною можна зауважити таке неприємне почуття, як заздрість. Вона заздрить колезі, який заробляє більше, або сусідові, який живе в кращому будинку.

5. Небажання бути активним

Психологія злиднів налаштовує на життя в пасивному темпі і на пасивне ставлення до всього навколишнього. Люди з такою психологією не хочуть жити активним життям, бояться, що у них не вийде. Вже краще тихенько плисти за течією, ніж прокинутися і активно працювати.

6. Перекладання відповідальності

Люди, яким притаманна така психологія, твердо переконані в тому, що всі їм щось винні. Вони перекладають відповідальність на інших і живуть за логікою, що сенсу рухатися вперед особливо немає, оскільки від них нічого не залежить, все одно, швидше за все, не вийде.

Схильні до психології бідності люди люблять говорити: «Держава повинна забезпечити мене…», «Роботодавець повинен платити мені гідну зарплату, адже я добре працюю…», «Держава повинна контролювати ціни…» і т. д.

7. Хочу все і відразу!

Люди з психологією злидаря бажають отримати все і відразу, не докладаючи до цього жодних зусиль. Мріють відразу отримати високооплачувану і неважку роботу і вже точно не хочуть починати з позиції стажиста та стартової зарплати.

8. Низька самооцінка

Бідні люди завжди недооцінюють себе і свої можливості, скаржаться на незавидну долю, не прагнуть до кращого життя. Та й звідки може взятися висока самооцінка, якщо весь час витрачається на нудну роботу, нових вражень і розвитку немає, зате є вічні скарги на життя.

Як позбутися психології бідності?

Не варто триматися за нецікаву роботу.
Перестати скаржитися.
Бути активним, тоді все вийде.
Не заздрити і не скупитися.
Запам’ятати, що вам ніхто нічого не винен.
Перестати порівнювати себе з іншими.
Працювати над собою і змінюватися зсередини.

Загляньте в себе, чи є у вас хоч одна з перерахованих вище якостей? Якщо так, то постарайтеся позбутися від неї якомога швидше. Розвиваючись, пізнаючи нові сфери і не боячись змін, ви поступово позбудетеся від психології злидаря.

Джерело

Все буде Україна