«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

9 популярних косметичних процедур, про які час забути (Про що мовчать салони краси)

Якщо жінка вирішила бути красивою, то її не зупинять ні прайс-листи косметолога, ні власний больовий поріг. Краса завжди вимагала жертв, але, на щастя, в наш час можна знайти менш кровопроливні аналоги популярних процедур і відмовитися від деяких тортур в салонах краси. Якщо ви записалися на епіляцію носу або плануєте зробити модні об’ємні губи, то прочитайте статтю, перш ніж підтвердити бронювання на ці та інші відомі всім процедури.

Випрямлення волосся

Кератинове вирівнювання, ламінування, екранування та інші процедури, які обіцяють відновити і подарувати дзеркальну гладкість навіть найбільш пересушеному волоссю, дають лише тимчасовий косметичний ефект. Заявлені натуральні компоненти в складі коштів не надають лікувальної дії, а результат від процедури триває лише кілька тижнів, після чого ваше волосся в кращому випадку повернеться до попереднього стану, в гіршому ж вам доведеться витратити багато часу і грошей на його відновлення.

Головні мінуси: У більшості випадків клієнти відзначають, що через деякий час волосся стає гірше, ніж до процедури: воно втрачають природний блиск, стоншується і ламається. А суміш, яку наносять на волосся, має формальдегід. Цей безбарвний газ подразнює слизову, вражає нервову систему та внутрішні органи.

Альтернатива: Якщо дуже хочеться прямого волосся, то можна скористатися спеціальним праскою і термозахистом.

Укладка

Хімічну завивку волосся робить вже не одне покоління модниць і процедура стала знову популярною після того, як до неї додали приставку “біо”. Проте перукарі зізнаються, що це як і раніше хімія, яка шкодить волоссю і мови про відновлення та лікування не йде. Модний прикореневий об‘єм волосся також створюється за допомогою хімічного розчину. Якщо ви зважитеся на цю процедуру, то будьте готові ходити з помітними заломами після того, як ваше волосся почне відростати.

Головні мінуси: “Хімія” (навіть “біо”) сильно сушить волосся і шкіру голови. При будь-яких найменших проблемах (лупа, запалення, ламке волосся, суха шкіра і т. д.) процедура заборонена. Але якщо ви все одно готові ризикнути заради того, щоб не робити зачіску вранці, варто нагадати: перукарі називають “хімію” основою для зачіски, маючи на увазі, що з неї простіше створити ефектні локони, але вона ніяк не може замінити укладку.

Альтернатива: бігуді, стайлер для завивки волосся, засоби для обсягу, термозахист та спеціальна насадка на фен – все це буде менш шкідливим для вашого волосся.

Нарощування і завивка вій

Алергічна реакція на клей, за допомогою якого майстер приклеює пучки, може призвести до постійної або тимчасової втрати власних вій. А від укладки краще і взагалі відмовитися: наносити хімічний розчин на очі невиправдано ризиковано навіть заради ефектного погляду.

Головні мінуси: крім ризику зараження кон’юнктивітом й іншими хворобами очей багато клієнтів зустрічаються з ламкістю своїх вій. Відновлення залежить від індивідуальних особливостей і займає від місяця до півроку. Також салони пропонують такі процедури, як ботокс або ламінування, обіцяючи зміцнити вії і зробити їх виразними, не вдаючись до нарощування. Такої пропозиції теж краще оминути. Ламінування (або ботокс) проводять під високими температурами, проводячи вії під хімічним впливом, тому такі процедури не є лікувальними.

Альтернатива: вдатися до олій (рицинової, мигдалевої, усьми) і гарної туші. Якщо ви йдете на важливий захід, можна скористатися накладними віями, а перед поїздкою на море пофарбувати вії хною.

Гель-лак

Гель-лак користується популярністю завдяки своїй стійкості, але мало хто замислюється над складом шкідливих речовин в засобах для манікюру (формальдегід, ацетон, фталатева кислота), які призводять до подразнення дихальних шляхів і слизових.

Головні мінуси: лікарі попереджають, що тривале носіння гель-лаку робить нігті тонкими і ламкими. Також є ризик підхопити інфекцію, якщо майстер використовує нестерильні інструменти.

Альтернатива: краще навчитися робити манікюр і доглядати за своїми руками самостійно. Зверніть увагу на руки багатьох знаменитостей (в тому числі і на Кейт Міддлтон) – вони все частіше використовують прозорий лак або зовсім обходяться без нього.

Хімічний пілінг

Заради рівного кольору обличчя і природного сяйва шкіри жінки готові в буквальному сенсі зняти з себе верхній шар епідермісу.

Головні мінуси: фенол, який можна знайти в складі пілінгу – вкрай токсична хімічна сполука. Ефект від такої процедури може бути абсолютно протилежним бажаному: шкіра стане тоншою, тканини обвисають, з‘являється купероз і герпес.

Альтернатива: більш поблажливі пілінги, підібрані за типом шкіри.

Філери

Введення філерів з різними препаратами стало найпопулярнішим засобом для створення модного «інстаграмного» обличчя і вкрай рідко десь згадується про можливі негативні наслідки такої процедури.

Головні мінуси: найпоширеніші ускладнення – це ущільнення під шкірою, порушення відтоку лімфи, синці.

Багато що залежить від професіоналізму майстра: якщо філер був введений неправильно, то він буде помітний під шкірою. Так, наприклад, ін’єкції на основі гіалуронової кислоти утворюють вузлики і сині плями, а якщо препарат ввели недостатньо глибоко, то може виникнути постійне свербіння, почервоніння і гіпертрофовані шрами. Алергічна реакція на філери може виникнути через роки, в деяких випадках ін’єкції з гіалуроновою кислотою викликають еритему і пухлини.

Альтернатива: навіть Кайлі Дженнер вирішила відмовитися від ін’єкцій і зменшила губи. Суспільство настільки звикло до неприродно великих губ, що багато людей негативно відреагували на рішення знаменитості. Що ще раз підтверджує: пора повертатися і заново звикати до нормальних анатомічних пропорцій.

Нитки для підтяжки шкіри

Омолодження відбувається за допомогою найтонших волокон, які вводяться під шкіру. Не достатньо того, що процедура вкрай хвороблива, так ще є високий ризик зіпсувати обличчя: якщо вам не пощастить з майстром, то отримаєте помітну асиметрію.

Головні мінуси: той, хто готовий омолодитися за допомогою ниток, повинен бути готовим до величезних синців, болю, який залишається і після процедури, а також до подальшого провисання тканин – овалу обличчя і підборіддя. Також нитки нерідко ламаються під шкірою, утворюючи горби.

Альтернатива: щоденний догляд згідно з потребами шкіри і фейсбілдинг.

Мікроблейдинг

Мікроблейдинг відрізняється від звичного татуажу штрихуванням – для максимально природного результату майстер малює кожен волосок окремо.

Головні мінуси: як шкіра прийме пігмент, залежить від індивідуальних особливостей, і потрібно бути готовим до того, що більшу частину кольору ви втратите в перший тиждень. Доведеться йти на корекцію (але не раніше, ніж через місяць після процедури) і промальовувати брови заново. І це не допоможе заощадити час на макіяжі – брови все одно доведеться фарбувати.

Альтернатива: доглядати за своїми бровами за допомогою олій, фарбувати стійкою фарбою, використовувати косметичні засоби.

Депіляція носа воском

Процедура популярна як у жінок, так і у чоловіків, але лікарі дуже не рекомендують висмикувати волосини з носа.

Головні мінуси: волосся в носі – фільтр, який перешкоджає потраплянню в організм пилюки і мікробів. Висмикуючи волосинки, ви утворите ранку, по якій можуть проникнути в кровоносну систему шкідливі бактерії. Носогубний трикутник (рот, ніс і носогубні складки) краще взагалі не чіпати, адже тут розташовані багато судин артеріальної та венозної мережі, не оснащених клапанами. Таким чином, будь-яка інфекція безпосередньо попадає в мозок і може стати смертельною. З цієї ж причини не потрібно видавлювати прищі, які можуть виявитися фурункулом, внаслідок чого гній проникне відразу до крові.

Альтернатива: краще купити спеціальний триммер для видалення волосся.

За матеріалами

Все буде Україна