«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Бабусині поради по догляду за дітьми, про які лікарі просять забути.

Дослідники стверджують, що більшість сучасних бабусь і дідусів протягом життя не оновлюють свої знання про те, як правильно доглядати за дітьми. Керуючись виключно особистим досвідом, старше покоління часто дає молодим батькам рекомендації, які давно визнані застарілими. І багато які з них небезпечні.

1. Без сповивання дитина буде косолапою

Раніше вважалося, що сповивати новонароджених потрібно обов’язково, тому що це допомагає утримувати ноги малюка в прямому положенні. Нібито без цього кістки не будуть прямими і чадо виросте клишавим. Але педіатри наполягають: сповивання не тільки не випрямляє ноги, а й загрожує порушенням в розвитку стегон. Загортати дітей в пеленки можна тільки для того, щоб їх заспокоїти.

Найбільше подібні заходи необхідні неспокійним малюкам, дітям з неврологічними порушеннями або сильними коліками. Однак, якщо немовля добре засинає і не відчуває занепокоєння без пеленки, кутати його не потрібно.

2. У будинку, де є дитина, повинно бути якомога тепліше

Насправді ні. Перегрів так само небезпечний для немовляти, як і переохолодження. Патронажні сестри рекомендують зберігати в дитячій кімнаті температуру 16-20 ° С. Побачивши цю цифру, бабуся вашого малюка напевно сплесне руками з вердиктом: «заморозять чадо». Але, на думку лікарів, при такій температурі поліпшується сон дитини. До того ж в прохолоді слизова носа не пересихає і дихати дитині комфортніше.

3. Щоб заспокоїти немовля, потрібно вмочити пустушку в щось солодке

Багато бабусь рекомендують для заспокоєння малюка, що плаче вмочати пустушку в щось солодке. У деяких країнах радять мед, в інших – арахісову пасту і згущене молоко. Але педіатри категорично проти таких методів. Перераховані продукти дуже алергенні, і ніколи не можна знати наперед, як організм новонародженого відреагує на подібні добавки.

Крім того, якщо у дитини вже почали різатися зубки, через цукор їх може вразити карієс. А мед ще й здатний стати причиною ботулізму. Ну і звичайно, у того, щоб в принципі давати дитині пустушку, є свої плюси і мінуси, тому в даному питанні бажано не відступати від рекомендацій педіатрів.

4. У ліжку дитини обов’язково повинні бути ковдра і подушка

Раніше більшість мам підходили до організації спального місця для дитини так само, як якби вони створювали зменшену копію свого ліжка. У дерев’яному ліжечку обов’язково була мініатюрна подушечка і крихітна ковдра.

Однак педіатри знову і знову нагадують в ліжечку немовляти не повинно бути нічого, крім матраца і простирадла, а ні подушок, ні ковдри, ні іграшок, так як все це збільшує можливість випадкової асфіксії. Якщо в кімнаті занадто холодно, краще одягнути малюка в теплу піжаму, але не накривати його ковдрою.

5. Малюк повинен спати на животі

З першого погляду порада здається цілком логічною: вкласти дитину на живіт, щоб вона у разі чого не захлинулася під час відрижки.

Ось тільки лікарі встановили: спати на животі немовлятам ще небезпечніше, ніж на спині, тому що:

такий стан може викликати непрохідність дихальних шляхів;
при сні на животі відбувається небезпечний тиск на шлунок і діафрагму;
така поза може призвести до перегріву.

Тому краще укладати дитину все-таки на спину. А ось голову можна повертати набік.

6. Дитина повинна засипати в абсолютній тиші

Дорослим буває досить важко заснути, якщо заважає якийсь шум: капає вода з крана або хтось розмовляє в кімнаті. Але новонародженим шум іноді навіть допомагає заснути. Є тільки одна умова: він повинен бути рівномірним і не збільшуватися з того моменту, як малюк засне.

Новонароджені цілком спокійно можуть спати, якщо поруч мама розмовляє по телефону або якщо за стінкою шумить вода. Іноді дітям навіть спеціально включають «білий шум», так як, по-перше, вони швидше засинають під це монотонне дзижчання, по-друге, засинаючи при шумі, вони не прокинуться, якщо ви раптом вирішите пропилососити в кімнаті або вимити посуд на кухні.

7. Годувати дитину потрібно за графіком

Не тільки бабусі, а й деякі лікарі рекомендують годувати новонароджених строго за графіком. Однак на ділі такий підхід до годівлі вимотує нерви і мамі, і дитині. До того ж педіатри не бачать нічого поганого в тому, щоб годувати малюка не по годинах, а на вимогу – тримати дитину голодною не порадить жоден лікар. Однак це не стосується молочних сумішей, які випускаються відразу за графіком годування.

8. Вводити прикорм потрібно якомога раніше

Часто молодим батькам доводиться вислуховувати розповіді старших родичів про те, що потрібно з 3 місяців давати дитині перетертий жовток, а з 4 місяців вже годувати малюка кашою. Але лікарі давати таких порад не стали б. Дітям, які перебувають на грудному вигодовуванні, вводити прикорм в такому ранньому віці точно не варто. Згідно з рекомендаціями ВООЗ, змінювати меню малюка потрібно не раніше досягнення 6 місяців.

9. Тваринне молоко краще за суміш

Таке відчуття, що в кожній сім’ї є історія про те, як колись у молодої матері закінчилося грудне молоко і молодий батько мчав в село за тридев’ять земель, щоб купити там парне молоко у бабусі, яка тримала свою корову або козу. Притому зазвичай це підноситься як подвиг: батьки адже рятували таким чином дітей від харчування молочною сумішшю, в якій нібито одна хімія.

Але лікарі бачать в цьому не подвиг в ім’я порятунку, а просто ще один спосіб поставити під загрозу здоров’я новонародженого. Адже збалансована молочна суміш відмінно підходить для харчування дітей, які не перебувають на грудному вигодовуванні.

А ось тваринне молоко небезпечне з кількох причин:

У ньому багато мінералів, з якими можуть не впоратися нирки новонародженого.
При цьому немає достатньої кількості заліза, що може вилитися в залізодефіцитну анемію. Бракує і вітаміну С.
Білки, що містяться в тваринному молоці, можуть подразнювати слизову оболонку кишечника.
На тваринне молоко може з’явитися алергія.
Ну і до того ж через незбалансований склад таке молоко може прискорити набір ваги у дитини.

Тому давати малюкові молоко можна не раніше, ніж він досягне 1 року.

Незважаючи на те, що старше покоління в чомусь помиляється, не варто забувати, що наші бабусі – це джерело корисної інформації, безцінного досвіду і підтримки. Не потрібно грубо відмовлятися від їхніх порад. Замість цього спробуйте аргументувати свою точку зору, разом почитайте медичні статті або запросіть бабусю супроводити вас на прийом до педіатра.

І пам’ятайте, що вони не бажають зла вашій дитині, а хочуть піклуватися про нього так само, як і ви.

Джерело

Все буде Україна