«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Бомба уповільненої дії: яку небезпеку криє у собі мед при неправильному вживанні

Регулярне або неправильне вживання меду може призвести до ряду проблем

Одним з найбільш корисних і натуральних продуктів прийнято вважати мед. Адже його лікувальні та поживні властивості деколи просто дивують. Відомо, що максимально допустима норма меду — 200 грам в день.

Ці двісті грам рівні по своїй живильній цінності восьми апельсинам або майже 0.5 кг риб'ячого жиру. Але, як кажуть в народі: "що занадто, то не здраво".

Будь-який навіть найкорисніший продукт може завдати шкоди організму, якщо неправильно його вживати. Також і з медом - регулярне або неправильне вживання меду може призвести до ряду проблем:

Цукровий діабет і проблеми з вагою

Звісно, мед краще, ніж цукор. Але варто врахувати, що він теж складається з суміші "швидких" цукрів — глюкози з фруктозою, а це значить, що шанси видужати і захворіти на цукровий діабет — точно такі ж, як і при вживанні звичайного цукру. Тому що мед, що цукерки — вашому тілу все одно. Щоб уникнути таких неприємних наслідків — краще не їсти більше двох столових ложок меду в день.

Карієс

Так само, як і цукор, мед здатний викликати руйнівні процеси в зубах людини. Деякі стоматологи стверджують, що це відбувається навіть швидше, ніж при вживанні цукру адже мед має властивість буквально "прилипати" до емалі. Тому, після меду — гарним рішенням буде прополоскати рот теплою водою.

Розігрітий мед

Це найбільша помилка. Мед ні в якому разі нагрівати до 60 градусів і вище не можна — це дуже небезпечно.

Адже як тільки мед досягає температури в сорок п'ять градусів — в ньому руйнуються всі можливі ферменти, а при 60 — утворюється оксиметилфурфурол — небезпечний канцероген, який сміливо можна назвати справжньою отрутою для людського організму. Мало того, що він відкладається в печінці, так ще і з часом може викликати харчове отруєння.

Це ж стосується і меду в чаї — не можна розмішувати мед в окропі. Або додавати його тільки в теплий чай, або ж просто є окремо, вприкуску.

Джерело

Все буде Україна