«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Чим нeбeзпечна хypма? Ось що потрібно знати, щоб не потрапити на опеpaційний стіл

Нещодавно, 30-річна жінка ледь не загuнула через хурму.

Жінка була адептом сироїдіння. Вона дуже любила хурму, через яку у неї в шлунку з’явився великий клубок – так званий в медицині безоар. Не без проблем лікарі змогли витягти це чужорідне тіло. Виявляється, якщо їсти хурму в великих кількостях, то це може спровокувати появу таких грудок в шлунку.

Справа в тому, що в шкірці хурми дуже багато танінів – це речовини рослинного походження, що володіють дубильними і в’яжучими властивостями. Особливість цих танінів – в специфічному середовищі шлунка вони можуть утворювати згустки гелю. Цей гель дуже щільний, складається з клітковини і білків.

Згодом, з нього виходить вода і він стає все щільнішим. Надалі, він може вийти зі шлунка і привести до кишкової непрохідності. Хурма містить багато мікроелементів – в цьому вона в два рази перевершує яблуко! Хурма дуже корисна для щитовидки, крові і для профілактики онkoлогії. Але у всьому потрібна міра.

Лікарі не рекомендують з’їдати більше двох плодів хурми в день. Попередньо, хурму краще потримати три дні в морозилці – це різко знижує кількість танінів. Це, до речі, сильно покращить смак хурми. Серйозну небезпеку переїдання хурмою представляє для тих, хто пережив опеpaції на шлунку або кишечнику.

У 90-ті роки ізраїльські медики були в шоці, коли їм одного за іншим доставляли емігрантів з СРСР. Справа в тому, що колишні радянські громадяни активно налягали на смачну і дешеву хурму, якої було повно на прилавках в Ізраїлі

Джерело

Все буде Україна