«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Чому не варто пити воду літрами?

Усюди ми чуємо поради, що потрібно якомога більше вживати води. Це, мовляв, допомагає схуднути і оздоровитися. Може і так, але експерти кажуть, що надлишок рідини – шкідливо!

Фахівці заявляють, що зловживання водою може бути небезпечною для здоров’я. Тому іноді краще відмовитися від вживання зайвого ковтка води. У чому причина? Особливо не варто захоплюватися рідинами на ніч. Так як це може викликати розлади сну, адже через кілька годин обов’язково захочеться в туалет.

Це означає, що природна зміна повільної та швидкої фаз сну буде порушена. До того ж, ночами нирки працюють повільніше, з надлишком рідини в організмі вони справляються важче. Тому вранці у вас може бути набряклі обличчя, ноги та руки. Під час інтенсивного тренування теж не можна пити воду літрами, так як після фізичних навантажень вам може стати погано.

Особливо зростає ризик, під час спеки, коли ви п’єте більше, ніж потрібно. Через це зайва вода вимиває електроліти (солі, основи, кислоти), що викликає головний біль, запаморочення і нудоту. Крім того, зайва вода в організмі перевантажує серце. Гостру їжу не можна запивати водою через пекучу речовину капсаїцин, яка в ній міститься. Вода допомагає йому поширитися по стравоходу і роті, що може викликати неприємні відчуття, печію та інші наслідки для органів ШКТ.

Фахівці також відзначають, що надмірна кількість рідини в організмі вимиває натрій, навантажує нирки, заважає їм постачати потрібні речовини в кров.

Джерело

Все буде Україна